Dajte si záležať na výbere kabelky

Kabelky sa bijú so šperkami o primát najdôležitejšieho doplnku ku každému ženskému outfitu. A vyzerá to stále na remízu. Často sa však stáva, že idete na lov svojej vysnívanej kabelky a vrátite sa s niečím úplne iným, ako ste chceli. A potom to aj tak skončí – túto kabelku nosíte len minimálne a nadávate na svoj nákupný ošiaľ, ktorý vás prakticky zbytočne pripravil o peniaze. Na čo by ste si mali pri nakupovaní kabelky dať pozor, aby ste domov neprišli s úlovkom, ktorý vôbec nevynosíte? Stačí sa držať týchto rád.

 

Musíte vedieť, na akú príležitosť kabelku kupujete

Už dopredu musíte vedieť, na akú príležitosť si idete kupovať kabelku. Či sa idete zamerať na elegantné listové kabelky ku večerným šatám, alebo hľadáte niečo na každý deň, kde by ste zmestili aj veci na prezlečenie, keď idete z práce do posilňovne. Ak sa tohto budete držať, nemalo by sa stať, že prídete domov s kabelkou, ktorú nevyužijete. Podľa toho budete aj vedieť, akú veľkosť hľadať – či obrovskú kabelu, kde zmestíte všetko, alebo takú, kde sa vám zmestia len nutnosti.

 

Prispôsobte tvar svojej postave

Najkrajšie kabelky pre ženy sú tie, ktoré sa im hodia k postave. Tak, ako si plnoštíhlejšia žena nemôže obliecť čokoľvek sa jej páči, tak si nemôže ani vysoká štíhla žena vybrať ktorúkoľvek kabelku. Vybrať si ju teda samozrejme môže, ale nemusí jej vôbec pasovať. Základným pravidlom je, že pre plnoštíhlejšie ženy sú vhodnejšie menšie kabelky v tvare polmesiaca a pre vysoké a štíhle ženy sú lepšie väčšie kabelky v hranatých tvaroch.

 

Farby prispôsobte trendom a šatníku

Čierna kabelka je povinnosť a tou nikdy nič nepokazíte. Mali by ste však mať kabelky aj v takých farbách, ktoré momentálne letia a zároveň ich dokážete zladiť s outfitom a tým, čo máte v skrini. Na jar 2016 budú letieť farby ako hnedá, šedá či pomarančová. Ak si vyberiete kabelku v hnedej a šedej, vyhrali ste. Ďalšou vecou, na ktorú by ste si mali dávať pozor, je, aby ste zladili šperky a hodinky s odtieňom kovových prvkov na vašej kabelke. Nemusíte sa obávať, dnes už aj lacné hodinky vyzerajú super. Môžete ich mať dokonca vo viacerých odtieňoch tak, aby sa vždy hodili k akcentom na kabelke. Toto sú detaily, ktoré rozhodujú o tom, či bude váš outfit neodolateľný, alebo nie.