Všestranné využitie LED pásov v každej domácnosti

Všestranné využitie LED pásov v každej domácnosti

Stále odolávate a nemáte vo vašom dome nalepený jediný LED pásik? Ste možno posledným mohykánom. LED pásiky sa stali v oblasti doplnkové svietenia lídrom na trhu. Zabudnite na stolné lampičky, malé bodovky na strope alebo nástenné lampy. LED pásiky sú nenápadné a zároveň dokážu urobiť po zotmení divy.

LED pásy biele alebo farebné?

Klasikou medzi LED pásikmi sú tie, ktoré svietia na bielo alebo žlto. Niekomu vyhovujú, pretože vyžarujú čisté svetlo a pôsobia elegantne. Na druhej strane sa nájdu ľudia, ktorí nemajú radi nudu a túžia meniť farbu osvetlenia podľa nálady alebo chcú farbu svetla prispôsobiť celému vybaveniu interiéru. Pre druhú menovanú skupinu sú určené RGB LED pásiky. Čo sa pod týmto názvom skrýva? Ide o špeciálny druh LED pásikov, ktoré majú v tele zabudované ledky zelenej, červenej a modrej farby. Kombináciou týchto troch farieb sa dajú vytvoriť akékoľvek farebné variácie či mixy. Znamená to, že podľa vašej nálady a preferencií môžete diaľkovo ovládať farebnosť svietenia. RGB LED pásiky sa dajú zakúpiť na stránkach profíkov v oblasti LED svietenia ledprodukt.sk.

Ako pracovať s LED pásikmi

S inštaláciou LED pásikov si poradíte aj sami. Kúpite si požadovanú dĺžku a farbu. Na vyznačených miestach pásik rozstrihnete, ohnete alebo prepojíte konektormi. LED pásiky je možné nalepiť priamo na vybraný povrch. Radíme vám však, aby ste pásiky lepili do hliníkových líšt, ktoré zabezpečia odvod tepla a predĺžia životnosť LED pásov. Záverečnou fázou inštalácie LED pásov je ich napojenie na zdroj napätia pomocou adaptérov. Takto zapojené ledkové svietidlá sú pripravené na prevádzku.

Kam s LED pásikmi? Všade

Medzi klasické miesta, kde sa lepia LED pásiky sú police v kuchyni, rámy obývačkovej zostavy alebo postelí. V kuchyni dobre poslúžia aj vo vnútri zásuviek, kedy pri hľadaní drobností nemusíte večer zapínať hlavné svetlo. Romantickú atmosféru v kúpeľni vyčaríte pomocou LED pásikov nalepených v ráme zrkadla alebo dokonca v okolí vane. Pozor však na to, že musíte kúpiť pásiky s IP krytím vyšším ako 44. LED pásiky zvýšia aj bezpečnosť vašej domácnosti – nalepte ich na schody, zábradlie na schodisku alebo do kútov stien.