Ako si naplno užiť stanovačku v prírode?

Ako si naplno užiť stanovačku v prírode?

Pobyt v prírode má pre nás terapeutické účinky. Ticho, ktoré príroda prináša a taktiež aj opakujúci sa mechanizmus nezávislý od nášho pričinenia nám dáva pocit slobody a zároveň údivu. Pri našom rýchlom spôsobe života je takéto spomalenie v prírode priam liečivým spôsobom ako tráviť voľný čas. Ako si naplno užiť prírodu na stanovačke?

Základná výbava pre pohodlie aj v lone divokej prírody

Pre pohodlie v lone prírody je samozrejme potrebné mať vhodné prístrešie. Ak si chcete naozaj užiť čas v lone prírody, odporúčame využiť stany. Umožnia vám precítiť prítomnosť divočiny a vychutnať si nerušený pobyt v prírode aj so všetkými zvukmi, ktoré s prírodou súvisia. Samozrejme stanovať môžete podľa odporúčaných pravidiel a najlepšie na bezpečných miestach bez výskytu divej zveri.

Okrem stanovania môžete využívať na pobyt v prírode aj karavan, ktorý predstavuje ešte omnoho bezpečnejšiu a pohodlnejšiu voľbu. V prípade boja sa viete pohodlne vyspať aj v aute s pomocou deky a nafukovacieho matraca. Pri pobyte v prírode je potrebné myslieť aj na stravu. Môžete si zobrať jedlo, ktoré nepotrebuje tepelnú úpravu alebo si napríklad opiecť na ohni. Voda je tiež podstatnou súčasťou, pretože zabezpečuje pitný režim aj hygienické náležitosti.

Medzi základné komponenty pohodlného pobytu v prírode patrí aj kvalitné oblečenie. Musíte mať dostatok vrstiev, aby ste boli pripravení na rôzne druhy počasia. Potrebné je dbať na všetky možnosti poveternostných podmienok a predovšetkým byť pripravený aj na nadmerné vlhko. V prírode sa vám zíde aj opaľovací krém, či napríklad repelent. Malé potvorky vám totiž dokážu poriadne znepríjemniť príjemný a romantický večer v lone prírody.

Ako si naplno užiť prírodu?

Ak chcete naozaj precítiť prírodu, mali by ste sa naučiť vnímať všetky detaily, ktoré ponúka. Pobyt v prírode sa spája predovšetkým s pozorovaním prírodných mechanizmov. Stačí si len rozprestrieť deku a celé divadlo začína. Môžete sledovať jednotlivé zvieratá alebo rastliny. To vás asi nezabaví na celý deň a preto môže byť skvelou voľbou vyskúšať kúpanie v prírodných jazerách. Možno natrafíte na hada alebo jaštericu, ale práve tým pocítite prítomnosť divej prírody vôkol.

Príroda je ideálnym priestorom pre oddych. Pobyt v prírode si však vyžaduje dodržiavať aj základné pravidlá pre vašu ochranu a taktiež aj ochranu zvierat. Pri každom pobyte myslite aj na svoje pohodlie. V súčasnosti je najlepšou voľbou vybrať si rôzne kempingové miesta, kde máte splnené základné potreby, no napriek tomu si viete užívať nádherný pobyt v lone prírody.