Dokonalý zdravý úsmev začína pri výbere zubnej kefky

Dokonalý zdravý úsmev začína pri výbere zubnej kefky

Túžite po dokonalom žiarivo-bielom úsmeve? Predtým, než začnete s bielením zubov, mali by ste vedieť, že zuby by mali byť predovšetkým zdravé. K tomu, aby bol váš úsmev zdravý, je potrebné mať tie správne zubné kefky. Ktoré to sú? Poradíme vám.

Správny výber zubných kefiek

Správna technika čistenia zubov súvisí aj s používaním zubných kefiek. Na trhu nájdete rôzne tvrdé, stredne mäkké a mäkké zubné kefky, ktoré sa líšia najmä typom štetiniek. Výber zubnej kefky je skutočne dôležitý, pretože nesprávny spôsob čistenia zubov s nevhodnou kefkou, môže spôsobiť v ústnej dutine problémy. Môže vznikať napríklad hromadenie zubného povlaku, zubný kameň a šírenie baktérií v ústnej dutine, ktoré môžu následne spôsobiť nielen zubný kaz, ale aj rôzne iné zdravotné komplikácie.

Mäkké zubné kefky

Pokiaľ chcete mať svoje zuby zdravé, odporúčame používať mäkké zubné kefky, ktoré dôkladne odstraňujú zo zubov zubný povlak a nečistoty. Mäkké zubné kefky majú jemné štetinky, ktoré sú naukladané na hlavici kefky pravidelne a nahusto. Vďaka tomu je čistenie zubov, ďasien a jazyka príjemné a dôkladné. V závislosti od veľkosti vašej ústnej dutiny, je potrebné vybrať tú správnu zubnú kefku. Deti teda budú potrebovať detskú kefku s menšou hlavicou. Široký výber mäkkých zubných kefiek či už pre dospelých alebo pre deti nájdete na Alza.

Medzizubné kefky

Mäkkou zubou kefkou dokážete odstrániť nečistoty a zubný povlak najmä z veľkých plôch zubov, avšak zvyšky jedla sa môžu hromadiť aj v medzizubnom priestore. Ten dokonalo vyčistite medzizubnými kefkami, ktoré sa opäť líšia veľkosťou hlavice a typom štetiniek. Pokiaľ by ste medzizubné kefky nepoužívali, je väčšie riziko zubného kazu. Ten vzniká 8 z 10 prípadov práve v medzizubnom priestore. Na dokonalé vyčistenie medzizubných priestorov taktiež odporúčame používať zubnú niťJednozväzková single zubná kefka vám taktiež pomôže pri odstránení nečistôt zo žuvacej plochy zubov.

Elektrické zubné kefky

Pri dosahovaní zdravej ústnej dutiny je potrebné poznať aj správnu techniku čistenia zubov. Okrem toho, že by ste si zuby mali čistiť minimálne 2 minúty 2x denne, je dôležité vedieť, ako zuby čistiť. Týka sa to najmä pohybu, ktorý je potrebné zubnou kefkou vykonávať. Ak si nie ste istí svojou technikou, odporúčame používať elektrické zubné kefky, pri ktorých sa nielenže viete lepšie sústrediť na čistenie zubov, ale v podstate elektrická zubná kefka odvedie 90 % za vás. Vybrať si môžete rotačnú zubnú kefku s okrúhlou hlavicou alebo sonickú zubnú kefku, ktorá má oválny tvar hlavice. Sonické zubné kefky sú však považované za efektívnejšie a šetrnejšie k zubom a ďasnám. Veľkou výhodou je tiež inteligentné prepojenie elektrickej zubnej kefky s mobilným zariadením. Prostredníctvom aplikácie v mobilnom zariadení budete mať prehľad o stave a čistote vašej ústnej dutiny.