Moderná obývačka: Najnovšie trendy hlásajú retro, škandinávsky a rustikálny štýl

Moderná obývačka: Najnovšie trendy hlásajú retro, škandinávsky a rustikálny štýl

Rýchly životný štýl si vyžaduje rovnováhu v podobe útulnej domácnosti. V bytovom dizajne naberajú na popularite prírodné materiály ako drevo, sklo a kov. Strohosť a neosobný štýl sú na ústupe, do popredia sa dostávajú vidiecky, retro a škandinávsky štýl bývania.

Pohodlie minimalizujúce stres

Nadčasovosť, ktorú ponúka vidiecky štýl, oceníte aj o niekoľko dekád. Je čistý, oslavuje prírodné materiály a ladí k nemu aj moderný nábytok. Záujem o rustikálny štýl neustále rastie, majitelia takto zariadených príbytkov sa vďaka nemu cítia útulne a pohodlne.

Nádych rustikálneho štýlu do domácnosti vnesie aj jeden dominantný kus nábytku. Pozornosť upúta napríklad dubový konferenčný stolík uprostred obývačky. Veľkú službu vám urobí aj masívna komoda – ozvláštni miestnosť a ponúkne dostatok úložného priestoru.

Mestské retro na odľahčenie

Dominujú mu moderné materiály ako vinyl, chróm, plast a metalický povrch, nesmú chýbať ani výrazné farebné kombinácie a kontrasty. Rozhodujúce sú aj tapety na stenách, kvetinové vzory a doplnky s odkazom na doby minulé. Pri výbere retro nábytku a doplnkov postupujte opatrne, s ohľadom na súčasné moderné trendy.

Mestské retro na odľahčenie

Mestské retro na odľahčenie

Svieži škandinávsky štýl v znamení jednoduchosti

Prírodné materiály a odľahčené čisté línie spájajú eleganciu s útulnosťou, jednoduchosť s funkčnosťou a svieži vzhľad s nadčasovosťou. Škandinávsky štýl je o prírodných materiáloch – skle, kove či dreve. Svetlé tóny sú pre tento štýl typické, dodávajú mu vzdušnosť pomáhajú odraziť až 96 % prirodzeného denného svetla.

Čo by ste povedali na kvalitnú bielu pohovku? Výber sedačky nepodceňujte, v obývačke patrí k najdôležitejšiemu zariadeniu. Nezabudnite ju vybaviť dekou z prírodného materiálu i efektnými vankúšikmi. Doplnky ako textílie, kvety či sviečky sú v severských krajinách obľúbené, kopírujte tieto populárne znaky škandinávskeho štýlu i vy. Pre svoju čistotu a decentnosť sa hodí nielen do obývačky, ale aj do spálne či kuchyne.