Vôňa na každý deň:

Vôňa na každý deň: Stavte na neutralitu

Pri výbere vône je dôležité vedieť, na akú príležitosť ho vyberáte a aké vône preferujete. Dávate prednosť kvetinovým jemným tónom alebo siahnete po výrazných korenistých a orientálnych vôňach?

Vône nás priťahujú už od pradávna, naši predkovia ich používali do kúpeľov, vonných esencií či olejov. S vôňou sa nám spájajú najrôznejšie spomienky. Správny parfém podtrhne osobnosť jeho nositeľa, ale tiež pozdvihne sebavedomie či zlepší náladu. Ale ako vybrať parfum, ktorý budete nosiť každý deň?

Stavte na jemné vône

Jemné kvetinové vône sú ideálne na každý deň. Pri výbere sa riaďte tým, čo máte radi – dávate prednosť vôni jarných fialiek, intenzívnej ruži alebo pivonke? Nezabúdajte ani na to, že na každom nositeľovi vonia parfum inak.

Na každodenné nosenie sú vhodné aj tóny zeleného čaju, pačuli alebo ylang-ylang. Tieto vône sú nevtieravé a nenápadné a nemusíte sa ich báť ani v práci alebo na schôdzku. Sviežosť počas letných dní prinesú parfumy, ktoré medzi ingredienciami majú napríklad energickú vôňu lotosového kvetu, kosatca či jazmínu.

Nenechajte sa obmedzovať

Pri výbere parfumu mnohí z nás automaticky volia kategóriu podľa určenia, či kupujete dámsky alebo pánsky parfum. Dnes ale existuje veľa unisex vôní, ktoré sú stále žiadanejšie. Tieto parfumy si zamilujú ženy aj muži, vďaka čomu sa stiera hranica medzi dámskymi a pánskymi parfumami.

Jedinečnosť niché parfumov

Hľadáte niečo jedinečné, originálne a výnimočné? Potom by ste sa mali pozrieť na niché parfumy, ktoré sa skladajú zo vzácnych ingrediencií z rôznych kútov sveta. Tieto vône sú nositeľmi tradície parfumového remesla a každý jeden parfum má svoje tajomstvo, ktoré sa v parfumových dielňach predáva z generácie na generáciu.

Ak už vás nebavia klasické vône a nebojíte sa vybočiť z radu, siahnite po originálnom niche parfume. Mnohé z nich si obľúbili aj celebrity a filmové hviezdy. Navyše, aj medzi niché parfumami nájdete tie jemnejšie a neutrálnejšie, vhodné na každý deň, ako aj výraznejšie vône, ktoré sa hodia na rôzne príležitosti.