Záhradné grily a ohniská

Záhradné grily a ohniská

Teplé dni prinášajú mnoho možností ako tráviť čas s rodinou a priateľmi. Napríklad pri takej grilovačke, kde si všetci pochutnajú na chutnom šťavnatom mäse, na zelenine a miešaných drinkoch. Grilovačka je spôsob, akým môžeme privítať letnú sezónu vo veľkom štýle. Teda presne tak, ako sa patrí.

Vyberte si záhradný gril podľa predstáv

Na trhu nájdete hneď niekoľko typov grilov. Vybrať si tak môžete elektrický gril, plynový gril alebo gril na drevené uhlie. Každý zo zmienených záhradných grilov oplýva určitými benefitmi. Záhradný gril vyberajte podľa funkcií, ceny aj umiestnenia.

Gril na drevené uhlie môžete používať iba vo vonkajších priestoroch - v záhrade alebo na väčšej terase. Pri grilovaní totiž uvoľňuje dráždivý dym. Jeho obrovskou výhodou je lahodná, dymová chuť mäsa, ktorá je pre tento typ záhradného grilu špecifická. Gril si ale na druhej strane vyžaduje väčšiu pozornosť. Jeho rozohriatie trvá dlhšie, musí sa rozpáliť na vyššiu teplotu ako ostatné typy grilov. Záhradný gril na drevené uhlie býva často najlacnejším variantom.

Plynový záhradný gril je vhodný aj pre tých menej skúsených. Môžete s ním grilovať na záhrade aj na balkóne. Aby sa ohrial, potrebuje plyn, ktorý čerpá z butánovej fľaše. Tá je drahšia ako drevené uhlie. Jeho rozohriatie trvá iba niekoľko minút a je na ňom možné regulovať teplotu.

Plynový záhradný gril

Elektrický gril je vhodný nielen vo vonkajších, ale aj v uzatvorených priestoroch. Behom grilovania neuvoľňuje dráždivý dym. Rýchlo sa rozohrieva, jednoducho sa udržiava, umožňuje regulovať teplotu a je nenáročný na obsluhu.

Alternatívou je záhradné ohnisko

záhradné ohnisko

Záhradné ohnisko má osobité čaro. Všetci, ktorí ho na chalupe či doma majú, by vám o tom vedeli povedať svoje. V súčasnosti sú záhradné ohniská dostupné v rozličných materiáloch. Zväčša mávajú ohňovzdorný povrch a disponujú tiež sieťovým poklopom, ktorý zabráni odletovaniu praskajúceho dreva. Záhradné ohniská dnes nájdete v rôznych dizajnových prevedeniach. Okrem luxusných záhradných ohnísk sú k dispozícii aj klasické ohniská v okrúhlom alebo štvorcovom tvare. Pohodlnou voľbou je plynové ohnisko, ktoré je vybavené horákom s nastaviteľnou veľkosťou plameňa.

záhradné ohnisko

Zariaďte si svoju záhradu vo veľkom štýle. Okrem záhradného nábytku, ktorý značka Bamboo.sk ponúka, na stránkach (https://www.bamboo.sk/zahradne-grily-a-ohniska) nájdete tiež rôzne grily a ohniská. Na svoje si tak príde každý.