Telo bez duše, ktoré predáva: Toto sú dôvody, prečo by vo vašej predajni nemali chýbať figuríny

Telo bez duše, ktoré predáva: Toto sú dôvody, prečo by vo vašej predajni nemali chýbať figuríny

Figuríny sú neoddeliteľnou súčasťou módneho priemyslu, pričom tieto modely slúžia na prezentáciu oblečenia, doplnkov a iných produktov. Hoci ide podľa mnohých iba o detail, opak je pravdou, keďže tým, že ide o skvelý spôsob prezentácie tovaru, majú figuríny moc predávať.

V kombinácii so správnymi doplnkami a ďalšími dekoráciami figuríny zmenia vašu predajňu na nepoznanie. Viete však, ktorý druh je pre vás ten najvhodnejší?

Nie je figurína ako figurína

Azda najčastejšie sa stretávame s abstraktnými figurínami, ktoré zachovávajú základné ľudské tvary a proporcie. Tento druh sa najčastejšie vyrába z plastu, no možno sa stretnúť aj s kovom alebo sklom. Ich hlavným účelom je vytvoriť jednoduchšie a minimalistické prostredie vhodné na prezentáciu oblečenia.

Častým druhom sú tiež realistické figuríny, ktoré ľudské telo pripomínajú veľmi dôveryhodne. Taktiež sa vyrábajú z rôznych materiálov, avšak ich výrobcovia dbajú aj na tie najmenšie detaily. Majú totiž makeup, často tiež parochne a rôzne sfarbenie pokožky. Tento typ je vhodný pre predajcov, ktorých cieľom je ukázať to, ako oblečenie vyzerá na skutočnej osobe.

Menšie predajne preferujú figuríny v tvare polotela. Tento druh zobrazuje konkrétnu časť ľudského tela, pričom zohnať sa dá nielen vrchná a spodná polovica, no tiež ruky a hlavy. Figuríny tohto druhu sú skvelé na prezentáciu špecifických druhov oblečenia, ako sú plavky, nohavice, čiapky, rukavice alebo spodné prádlo. Ich výhodou je to, že môžu byť upevnené na stojany, no tiež zavesené na stenu.

Veľmi obľúbenými sú aj figuríny v tvare torza. Tie totiž nezaberajú veľa miesta a jednoduchý je aj ich presun, pričom nie je potrebné ich montovanie. Zabúdať nesmieme ani na ich najväčšiu výhodu, ktorou je cena. Tento druh sa považuje za najlacnejší.

Investícia, ktorá sa oplatí

Vďaka figurínam majú zákazníci možnosť lepšie si predstaviť to, ako by na nich daný kúsok oblečenia vyzeral. V súčasnosti sa figuríny vyrábajú v rôznych veľkostiach a štýloch, čiže sú skvelým pomocníkom pre takmer všetkých klientov.

Ďalšou výhodou je predaj, ktorý vám figuríny zabezpečia. V módnom priemysle je totiž vystavovanie tovaru zlato a na predaj má skutočne veľký vplyv. Šancu úspešného obchodu môžete zvýšiť aj správnym umiestnením figurín. Keď totiž zákazník prechádza okolo predajne, svoj pohľad uprie na výklad. Upozornite na svoju novú kolekciu práve umiestnením figurín do výkladu.

V neposlednom rade ide o estetický prvok, ktorý dokáže zatraktívniť interiér obchodu a prilákať zákazníkov. V blízkosti jednotlivých figurín by sa mali nachádzať regály alebo štender s vystavenými kúskami, čo ocenia najmä zákazníci, ktorí presne vedia, čo chcú.

 

 

zdroj: freepik