Ste v raji? Áno, na Maldivách!

Ste v raji? Áno, na Maldivách!

Svadobná cesta, útek od pracovných povinností či osobných problémov – Maldivy sú luxusné útočisko pre každého, kto sa chce aspoň na pár dní ocitnúť v inom svete. Ktorý z tisícich ostrovov Maldív sa stane vaším útočiskom? Na približne 200 z nich si užijete dostatok súkromia a krásne výhľady.

Prečo sa zbaliť na Maldivy

Maldivy, alebo ako občas nesprávne hovoríme Maledivy, to sú typicky biele pláže a priezračné more, aké poznáte z obrázkov na internete. Nie je to fotomontáž. Piesok taký jemný, že pokožka výska od radosti, a k tomu služby, vďaka ktorým sa aspoň na pár dní môžeme cítiť ako králi, pôsobí ako tá najlepšia terapia pre všetkých, čo si dokážu užívať život a vychutnať prítomný okamih. Na Maldivách si môžete zaplávať spolu s rybičkami, ale si aj nejaké v rámci voľného času uloviť. Užijete si tu azda všetky vodné športy a niektoré aj zadarmo v rámci hotelového rezortu.

Podľa toho, či plánujete dovolenku v raji stráviť so svojou láskou, s deťmi alebo máte skôr záujem o aktívny typ dovolenky, si rezervujete pobyt na konkrétnom ostrove. Jedny ponúkajú romantické zákutia pre zamilovaných, iné poskytnú dostatok priestoru na rybolov, potápanie či ochutnávku rybích špecialít. Na Maldivách môžete bývať v hoteloch alebo vilkách, alebo v domčekoch priamo nad morskou hladinou. Ak máte malé deti, vyškolení pracovníci sa o ne za poplatok postarajú.

Zaujímavosti o Maldivách

Keďže Maldivy sú moslimskou krajinou, alkohol je tu dostupný len v rámci hotelovej ponuky či v špeciálnych prevádzkach. Na pláži či pri hotelovom bazéne sú plavky povolené, ak sa však vyberiete na turistiku, odporúča sa neobliekať si výstredné oblečenie. Pri výbere zájazdu je tiež dobré orientovať sa podľa období dažďa či sucha na Maldivách. Overte si, či práve počas vašej dovolenky nebude na Maldivách sychravo. Zájazd bude síce lacnejší a turistov tam stretnete minimum, otázka však je, či vám to za to stojí. Na Maldivách ste len raz. Maldivský atol Baa Atoll v rezorte Dusit Thani Maldives láka tisíce turistov jedinečnou svetielkujúcou šou, o ktorú sa postará v konkrétnych obdobiach roka fytoplanktón, uistite sa, či cestujete na dovolenku práve v tomto čase, a odnesiete si domov jedinečný zážitok.

Pokiaľ vám nestačia výhľady, aké vám poskytne váš ostrovček, hydroplánom alebo trajektom sa ľahko prepravíte na iný ostrov a detailne ho preskúmate. Ideálnymi rodinnými hotelmi sú napr. Velassaru Maldives 5*, Furaveri Island Resort, služby All Inclusive si vychutnáte v Kurumba Maldives 5*alebo Ozen Life Maadhoo, turisti si maldivský raj užijú vďaka rezortu Royal Island Resort & Spa či Sun Island Resort and Spa. Vyberte si to najlepšie miesto pre vašu dovolenku a načerpajte nové sily na mieste, ktoré očarilo už mnohých.