Slovenskí paraolympionici nie sú iba hrdinovia z komiksu

Slovenský paralympijský výbor mení vnímanie zdravotne znevýhodnených športovcov, pretože slovenskí paraolympionici majú na svojom konte celý rad výhier a medailí. Z paraolympiády si pravidelne odvážajú zlaté, strieborné a bronzové medaile, ktoré sú pre Slovenskú republiku pýchou. No oveľa väčším víťazstvom než nablýskané medaila je skutočnosť, že vznikajú inšpiratívne projekty podporujúce a motivujúce hendikepovaných jedincov.

Paraolympionici inšpirujú zdravotne postihnutých športovcov a nešportovcov všetkých vekových kategórií. Reklamná agentúra Roko spolupracuje so Slovenským paralympijským výborom, pričom spojením ich síl vznikajú invenčné prezentácie hendikepovaných športovcov. Spoluprácu nadviazali už v roku 1998, pričom od samého počiatku sa snaží prinútiť, aby zdravý svet komunikoval so svetom hendikepovaných.

"Našim cieľom je zmeniť vnímanie paraolympionikov vo verejnosti. Netreba nikoho ľutovať. Paraolympionici sú športovci, na ktorých by mal byť slovenský národ pyšný," dodal Peter Kuba z reklamnej agentúry Roko.

Paranormálni hrdinovia nielen v komikse

Reklamná agentúra Roko hovorí o Slovenskom paralympijskom výboru ako o odvážnom zákazníkovi, ktorý sa nebráni kreatívne komunikácii s verejnosťou. Názorným príkladom je kampaň zvaná Paranormálni hrdinovia. Vo svojej podstate sa jedná o komiksovú ilustráciu predstavujúcu paraolympionikov v úlohe profesionálnych športovcov. Disponujú paranormálnymi schopnosťami, pričom celéj kampani nechýba ani vtipná parafráza. Životným poslaním každého paraolympijského športovca je vstať, ísť do práce, zarobiť peniaze, trénovať, reprezentovať a vyhrať zlatú medailu pre našu krajinu. A to je hrdinský čin.

Štát sa k paraolympijským športovcom stavia úplne inak ako pred niekoľkými rokmi. Za zlatú medailu boli odmeňovaní len zdraví športovci, ale to sa zmenilo. Odmenu v rovnakej výške dostávajú aj víťazní paraolympionici. A Peter Kuba v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom bude aj naďalej podporovať túto sféru športovcov.

 

FOTO: © Shariff Che'Lah / Dollar Photo Club