S novým matracom zmiznú zdravotné problémy chrbta

V súčasnej dobe sa veľa ľudí trápi pálčivými bolesťami chrbta, ktoré spôsobuje počas dňa zlá ergonómia pri práci s počítačom. No za ťažkosťami s chrbticou stojí tiež nekvalitný matrac, ktorý telu počas spánku neposkytuje dostatočnú oporu. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať matrac na ďalších desať rokov a ako predchádzať zdravotným ťažkostiam.

Významnou vlastnosťou je tvrdosť matraca, ktorú by ste mali vyberať v závislosti na vašej hmotnosti. Človek s nižšou telesnou hmotnosťou by mal siahnuť po mäkšej variante, zatiaľ čo človek s vyššou telesnou hmotnosťou potrebuje oporu chrbtice tvrdšiu a pevnejšiu. Ďalším dôležitým parametrom je výška matraca, pričom najnižšie variácie majú 15 centimetrov. A s každým centimetrom navyše sa zvyšuje komfort.

Matrac pre manželskú posteľ

Dilema nastáva v okamihu, keď budete vyberať matrac pre manželskú posteľ. Ponúkajú sa vám dve možnosti. Lacnejším, no nie príliš vhodným riešením zo zdravotného hľadiska sú matrace 180x200. Sú vhodné skôr pre partnerov s takmer rovnakou výškou a hmotnosťou. Odporúčame siahnuť po samostatných matracoch, teda dve matrace 90x200. Každý z partnerov si vyberie tvrdosť podľa svojich predstáv a požiadaviek.

Nezabúdajte na materiál

Existujú rôzne výrobné materiály, pričom upúšťa sa od tradičných pružinových matracov. Výrobcovia do svojich ponúk zahŕňajú skôr penové matrace, ktoré sa ešte ďalej rozdeľujú podľa typu peny. Kvalitný penový matrac znižuje počet pohybov počas spánku, pretože pena sa vytvaruje podľa vášho tela a poskytne mu dostatočnú oporu.

Či už zháňate matrace 140x200 alebo matrace 160x200, potom odporúčame poobzerať sa v internetovom prostredí. Veľa online predajní ponúka atraktívne ceny, pričom matrace nepokrivkávajú po kvalitatívnej stránke. A niekedy môžete naraziť na zaujímavé akcie, ktoré budú lahodiť vašej peňaženke.