Kondóm – najpoužívanejšia sexuálna pomôcka?

Prezervatívy patria medzi najbežnejšie používané sexuálne pomôcky na svete a aj ten najkonzervatívnejší človek kondóm používa, alebo o jeho použití aspoň zauvažoval. Avšak nie je kondóm ako kondóm.

 

V USA bývali kedysi kondómy len na lekársky predpis, dnes sú po celom svete voľne dostupným artiklom. Vyrábajú sa v rôznych farbách, hrúbkach, hrejivé, chladivé, s arómou či bez. Ktorý preferujete vy a vaša partnerka?

 

Klasické kondómy

Klasikou v  tomto prípade netreba rozumieť nič spiatočnícke. Ide jednoducho o spoľahlivé kondómy bez špeciálnych príchutí a tvarov, ktoré však majú veľkú devízu v tom, že sú overené časom a miliónmi spokojných užívateľov. Začína byť štandardom, že už ani klasika nie je cítiť po latexe, vďaka čomu je styk príjemnejší pre oboch partnerov.

 

durex 2Polyizoprén namiesto latexu

Väčšina kondóm vyrobených z latexu slúži svojim užívateľom bez problémov. Sú však aj takí, ktorým latex spôsobuje nepríjemné alergické reakcie. Riešením je revolučný Durex Real feel, kondóm bez obsahu alergénov, ktorý môžu bez problémov používať aj citliví jedinci.

 

Dlhšie trvajúca spokojnosť

Kto by nemal rád prostriedok, ktorý dokáže predĺžiť príjemné chvíle. Azda aj preto sú kondómy predlžujúce styk také populárne. Ak patríte k tým, ktorí sú so všetkým hotoví skôr, ako by im bolo milšie, siahnite po prezervatívoch z tejto rady a vyberajte medzi overenými značkami Durex, Vitalis alebo Pasante. Všetko tieto kondómy obsahujú z vnútornej strany nanesenú znecitlivujúcu látku, ktorá pomôže oddialiť ejakuláciu a tým napomôže predĺženiu vašich milostných hier.

 

Maximálna bezpečnosť

Pri tak intímnej záležitosti ako sex by ste sa vy aj vaša partnerka mali v prvom rade cítiť komfortne a to aj čo sa bezpečnosti týka. Kondómy z radu extra safe sú hrubšie ako klasické prezervatívy a tým sú prispôsobené na situácie, kedy dochádza k väčšiemu treniu. Zahoďte obavy z nečakaných situácií a používajte extra bezpečne a extra lubrikované kondómy.