Ako sa na dovolenke rozhodne neobliekať

Leto je obdobie, kedy ide dress code vždy bokom a aj tí najštýlovejší biznismeni sa chcú trochu uvoľniť. Aspoň na chvíľu si rozopnú svoje manžetové gombíky a vyzlečú povinné elegantné pánske či saká. Obzvlášť na dovolenke, niekde na pláži pri mori si nikto nechce kaziť oddych neustálym premýšľaním nad módnymi pravidlami a konvenciami. Avšak, aj keď zložíte svoje vyleštené mokasíny a zošnurované obleky, ktoré nahradíte šortkami, stále existujú určité módne hranice, ktoré neprekračujte ani počas letného oddychu. Nie, ak si chcete zachovať tvár štýlového chlapa.

Tu sú štyri veci, ktorým sa rozhodne vyhnite aj v tom najsparnejšom lete.

Sandále

Sandále možno pôsobia pohodlne, ale zvyčajne v nich stratíte akúkoľvek vážnosť i štýl. O vkuse ani nehovoriac. Pri tom je toľko skvelých alternatív – plátené tenisky, mokasíny, prípadne žabky na pláž. Obzvlášť so žabkami však narábajte opatrne. Sú vážne ideálne na pláž a k vode, ale do reštaurácie na obed či na prechádzku po meste si obujte radšej niečo vhodnejšie.

Ponožky v sandáloch

Akoby nestačilo, že sa navlečiete do nevkusných sandálov. Ale verte, môže to byť ešte horšie. Ponožky v sandáloch – nevkus najvyššej úrovne. Nosiť ponožky do sandálov či mokasín je minimálne rovnako zlé, ako si dať zateplené bundy na jeseň k obleku. Chápete, niektoré veci skrátka neskombinujete, hoci by ste akokoľvek chceli.

Takže, páni, raz a navždy: V oboch prípadoch ide o pánsku obuv, ktorá sa nosí naboso. Vždy a za každých okolností. No ak namietate, že spotená bosá noha v mokasínach  tiež nie je práve sexy, máte možnosť dať si veľmi nízke ponožky, ktoré sú v topánkach „neviditeľné“.

Obtiahnuté tielko

Obtiahnuté tielko síce nechá vyniknúť Vašu vypracovanú postavu, ale budete v ňom vyzerať trochu ako namyslený „macho“. Odporúčame obliecť si tielko voľnejšie, v ktorom bude taktiež vidieť všetko podstatné, ale o dosť decentnejšie.

Košeľa K201 ružová-1200x1200_0Košele s krátkym rukávom

Košele s krátkym rukávom vyzerajú takmer vždy zle. Vážne, verte nám! Omnoho štýlovejšie pôsobí polo tričko, ale bez zdvihnutého goliera alebo klasická košeľa s dlhým rukávom, na ktorej si ležérne vyhrniete rukávy.

Leto, „neleto“, štýl si predsa musíte zachovať!