S modernou obývacou stenou miestnosť zažiari

V obývacej izbe netrávime iba čas so svojou rodinou, ale väčšinou v nej ukotvíme aj so svojimi návštevami, preto by sme sa tam mali cítiť vždy príjemne. Ako má vyzerať moderná obývačka a pre akú obývačkovú zostavu sa rozhodnúť?

Vytvorte si obývačku snov

Obývacia izba, to je aj pohodlný gauč pre vás, vašich najmenších a pre celú vašu rodinu, priateľov a známych. Čím väčší si vyberiete, tým viac ľudí viete u seba doma privítať. Oživte svoj domov veselými farbami, zútulnite tými zemitými alebo mu dodajte šmrnc a eleganciu v nadčasovej kombinácii biela/čierna. S koženými sedačkami bude čistenie a údržba ešte jednoduchšia. Nezabudnite ani na obrazy, ktoré by vás mali tešiť pri každom pohľade. A čo konferenčný stolík? V každej dobrej obývačkovej zostave sa bude určite nachádzať aj ten. Ak však chcete byť originálni, poobzerajte sa za modernými kúskami, ktoré sú síce drahšie, ale miestnosti vdýchnu tú správnu atmosféru a dušu. Môžete si vybrať medzi sklenenými, drevenými, kovovými, prírodnými ratanovými a pod. Správne teplo domova dotvorí vhodne zvolený koberec. S malým vlasom či bez vlasu, s dlhým vlasom, vzorovaný, bez vzoru, jednofarebný alebo dúhový, hlavne, nech sa hodí k vášmu štýlu. Veď všetko, čím ste obklopení, vás ovplyvňuje, motivuje, prezrádza všetkým, kto ste a akí ste. Preto spravte zo svojej obývačky vašu malú súkromnú svätyňu.

Požiadavky na nábytok do obývačky

Či už hľadáte obývačkové steny do svojho nového príbytku, alebo nahrádzate tie pôvodné, musíte mať na zreteli, v akom štýle je zariadený zvyšok vášho domova. Moderné obývacie steny totiž najlepšie vyniknú v priestoroch, kde kraľuje nová doba. Tej sa prispôsobil napríklad aj výber bytových doplnkov, textílií či farieb. Keď sa predsa len neviete rozhodnúť a páči sa vám viacero štýlov, dnešné obývačkové zostavy vám už dokážu skutočne ulahodiť, dokonca si svoju obývačku viete „vyskladať“ presne tak, ako potrebujete. Podstatou je, aby bol priestor vzdušný a nezaplnený zbytočnými kusmi nábytku. Len v takej izbe sa potom budete cítiť  príjemne.

Obývačková stena pre náročných

Veľká či malá, biela alebo čierna, matná či lesklá – výber je obrovský. Do menších priestorov sa odporúčajú svetlé farby a v tých veľkých sa môžete doslova vybúriť. Nábytok do obývačky starostlivo vyberajte podľa toho, na aké účely bude potrebný. Keď si potrebujete poschovávať rôzne dokumenty, oblečenie, sezónne veci, najlepšie využijete obývačkové steny s dostatkom ukladacieho priestoru pre vaše tajomstvá. Ak však len potrebujete zaplniť priestor niečím jednoduchým a moderným, prípadne nemáte kam uložiť svoje sviatočné poháre alebo položiť veľký  televízor, práve pre vás sú najvhodnejšie moderné obývacie steny pozostávajúce práve z komponentov, ako je vitrína, TV stolík, konferenčný stolík či komoda.