Radostné očakávanie

Plánujete tehotenstvo alebo už nosíte dieťatko pod svojím srdcom? Máte pred sebou obdobie radostného očakávania. Pre každú ženu je to niečo výnimočné. Počiatočné nevoľnosti v prvých mesiacoch vystrieda radosť z rastúceho bruška a prvých pohybov dieťatka. Možno ste doteraz chodili okolo výkladov s detským tovarom bez povšimnutia, ale odvtedy ako Vám lekár potvrdil túto radostnú novinu, s úsmevom pozeráte na detské oblečenie a nemôžete sa dočkať, kedy budete svoje dieťatko držať v náručí.

Nákupná horúčka

Nákupná horúčka je typická predovšetkým pre prvorodičky a ich príbuzných. Mnohé si kladú otázku: „Čo všetko budem potrebovať?“ Ako prvé im určite napadne dojčenské oblečenie. Dnes je v ponuke tovar vo všetkých farbách s neodolateľnými obrázkami a milými nápismi. Niektoré budúce mamičky čakajú, kým zistia pohlavie svojho dieťatka, aby vedeli vybrať vhodnú farbu súpravičky. Tie nedočkavejšie kupujú body, dupačky, nohavice, košieľky a tričká v neutrálnych farbách ako je biela, žltá či zelená. Niekedy sú nedočkavejšie staré mamy ako samotné budúce mamičky. Tie už majú skúsenosti a vedia, že dôležité sú aj pančušky, topánočky, niečo na spanie, rukavičky pre novorodeniatka či podbradníky. Ak čakáte príchod dieťatka v zimných mesiacoch, zabezpečte si aj zimné kombinézy, overály, fusaky, bundy a čiapočky, aby Vášmu bábätku nebola zima.

Na čo nezabudnúť?

Až v neskoršom štádiu tehotenstva si uvedomíte, čo všetko budete potrebovať a pred očakávaným termínom pôrodu by ste mali mať zabezpečené všetky dojčenské potreby. Ak ste nezabudli na plienky, nespoliehajte sa len na jednorazové, pretože do pôrodnice si musíte priniesť aspoň 2-3 kusy bavlnených plienok a okrem oblečenia pre bábätko si zabaľte aj teplú deku. Bábätku nezabudnite zobrať aj cumlík. Každá mamička si potrpí, aby bábätko po príchode domov čakala postieľka s krásnym vankúšikom a prikrývkou. Na kúpanie budete potrebovať vaničku, osušku a vhodnú „baby“ kozmetiku.

Ako zabaviť bábätko?

To však nie je všetko. Vaše bábätko budete potrebovať aj ďalšie veci, ako napríklad hračky pre najmenších. Jeho prvou hračkou môže byť kolotoč nad postieľkou a hrkálky. Pre pohodlie dieťatka sú vhodné hracie deky a hrazdičky. S postupom času bude potrebovať chodítko a môžete sa tešiť na nákup rôznych hračiek – plyšových, drevených alebo plastových. Pre správny vývoj dieťatka sú dôležité aj edukačné hračky a hračky, ktoré zabezpečia pobyt na čerstvom vzduchu (šmýkačky, hojdačky, formičky do pieskoviska ...).

Ak ste sa práve snažili vyčísliť, koľko Vás toto všetko bude stáť, nemyslite na to. Radšej sa na svoje bábätko tešte a pamätajte na to, že Vám prinesie nevyčísliteľné množstvo radosti do Vášho života.

Foto: freedigitalphotos.net