Prebaľovacie komody– úľava pre mamičky

Moderná doba to mamičkám uľahčuje, ako sa len dá. Odsávače soplíkov, elektronické detské pestúnky, ale aj pohodlné prebaľovacie komody. Toto všetko už dnes patrí do základnej výbavy, ktorú si zvyknú rodičia pripraviť ešte pred narodením dieťatka. Ženy už viac nemusia preťažovať svoj chrbát neustálym sa krčením k bábätku, keď ho prebaľujú alebo kúpu. Áno, mnohé mamičky sa síce zaobídu bez moderných vymoženosti, pričom novorodeniatko umývajú napríklad v umývadle a prebaľujú klasicky na posteli či gauči, no dnes to ide aj inak.

Menšia záťaž – vyšší komfort

Prebaľovací pult je dostupný s kolieskami aj bez koliesok. Výber záleží od toho, či s ním plánujete manipulovať alebo nie. Ide takpovediac o revolučný produkt, ktorý odbremenil mamičky, pretože sa pri prebaľovaní nemusia toľko zohýbať. Výhodou sú aj viaceré  poličky a priečinky, kde sa dá uložiť všetko potrebné k ruke. Dokonca si môžete nechať dať vyrobiť prebaľovaciu komodu na mieru. Úplne ideálne je, ak investujete do modelu s vaničkou. Nezdráhajte sa priplatiť si pár eur a kúpte si vaničku s odtokovou hadičkou. Ak by ste sa totiž naťahovali s nádobou plnou vody a vylievali ju, uľahčenie práce by sa minulo účinku. V prípade, že máte komodu umiestnenú v kúpeľni, stačí natiahnuť sprchu a vodu jednoducho napustiť. Tu sa javia ako obzvlášť ideálne práve kolieska. Keď je treba, pultík použijete v spálni, inokedy zasa v kúpeľni alebo kuchyni.

prebalovacie komody 2Čo ak máte nedostatok miesta?

Riešením pre domácnosti, ktoré zápasia s každým metrom, je vyklápací prebaľovací pult. Proste ho zavesíte na stenu a v prípade potreby ho odklopíte. Pred kúpou si ale dajte pozor na nosnosť. Okrem jednoduchej manipulácie sa udržiava ľahko v čistote, neskôr ho môžete využiť ako skrinku v kúpeľni. Dieťa však na ňom nenechávajte nikdy bez dozoru.

Prebaľovacia podložka

Jej výhodou je cenová dostupnosť a praktický umývateľný povrch. Zvyčajne má aj bočnice. Na trhu je mnoho farieb a vzorov. Umiestnite ju kamkoľvek a je veľmi pohodlná. Ak plánujete cestu, k dispozícií sú aj prenosné rozkladacie podložky. Menšou nevýhodou je to, že nie sú nepremokavé. Vonku môžete použiť aj jednorazové alternatívy, ktoré sú skladné a praktické. Ich výhodou oproti plienkam je tepelná izolácia a mäkkosť. Nemusíte ich prať a môžu sa použiť aj pod plachtu, ak sa dieťa snažíte naučiť od plienok. Tiež na vaničke zvykne byť umiestnená vyklápacia prebaľovacia podložka. Pri kúpe si ale overte, ako sa s ňou manipuluje. Je možné zaistiť ju jednou rukou? Často sa totiž stane, že mamička musí dieťa kúpať sama.

Sme presvedčení, že prebaľovacie komody si obľúbite počas celého plienkového obdobia. Vaša chrbtica sa Vám iste odvďačí a určite oceníte aj to, že nebudete musieť naháňať dieťa s okakaným zadočkom po byte. Vysoká mobilita, všetko po ruke a možnosť nechať si vyrobiť komodu na mieru. To sú iste neprehliadnuteľné výhody.

Foto: © [Mog DDL] / Dollar Photo Club, detskapostel.com