Prírodné a lokálne: slovenské a české značky prírodnej kozmetiky

Prírodné a lokálne: slovenské a české značky prírodnej kozmetiky

Starostlivosť o vašu pleť musí byť dôkladná a každodenná. Produkty na tvár, kozmetika či produkty na vlasy by mali byť vyrobené výlučne na prírodnej báze. My vám ukážeme pár tipov na prírodnú kozmetiku, a tiež vám priblížime niekoľko známych slovenských a českých značiek týchto produktov.

V dnešnej dobe ľudia radšej siahnu po produktoch, ktoré sú vyrobené z čisto prírodných látok. Poznáme totiž množstvo produktov, ktoré obsahujú rôzne škodlivé chemické látky. Škodia nielen vášmu telu a pokožke, ale tiež prostrediu a prírode okolo vás. Na trh prichádzajú slovenské a české značky prírodnej kozmetiky, ktoré sú šetrné k vášmu telu, a tiež k prírode.

Slovenské značky – ktoré sú obľúbené?

Prírodná kozmetika vyrábaná na Slovensku je veľmi obľúbená medzi viacerými skupinami ľuďmi. Obsahuje prevažne rastlinné látky, a tak sú tieto produkty vhodné aj pre vegánov. Dokonca, nie sú testované na zvieratách, a tiež neobsahujú palmový olej. Aké slovenské značky prírodnej kozmetiky poznáme?

Na Slovensku máme hneď niekoľko známych značiek prírodnej kozmetiky. Medzi najznámejšie patrí Soaphoria, ktorá vyrába prírodné, organické a ručne vyrábané produkty kozmetiky. Značka Mylo prišla na trh s produktami, ktoré sú vyrobené z prírodných látok, kde je výsledný produkt zabalený v ekologickom obale. Manufaktura je známa slovenská značka kozmetiky, ktorá prináša prírodnú a aromatickú kozmetiku, zabalenú v originálnom balení.

Najznámejšie české značky prírodnej kozmetiky

Medzi najznámejšie, ale tiež najpoužívanejšie značky prírodnej kozmetiky v Česku patria značky, ako Ryor, Saloos, Topvet a Renovality. Česká značka Ryor ponúka širokú škálu produktov, ako sú prípravky na pleť, kozmetické prípravky a prípravky na odličovanie, produkty na telo a na ochranu proti slnku. Čím sú tieto produkty výnimočné? Sú bohaté na prírodné extrakty a ponúkajú všetko, čo všetko vaša pleť a pokožka potrebuje. Dodáva pleti prirodzený zdravý vzhľad a podporuje jej vitalitu.

Česká značka Saloos vyrába domáce pleťové a masážne oleje vo vysokej kvalite. Sú vyrobené z čisto prírodných bio látok, ktoré sú poctivo vyberané. Topvet je česká značka známa svojim širokým sortimentom prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy. Obľúbená značka Renovality ponúka prírodnú kozmetiku, ako napríklad rastlinné oleje, ktoré sa výborne vstrebávajú a starajú o pokožku.

Výhody prírodnej kozmetiky

Tak, ako sme už spomínali, prírodná kozmetika je vhodná prakticky pre každého. Obsahuje prírodné zložky, ktoré podporujú zdravie pokožky a pleti. Tento druh kozmetiky je ručne vyrábaný a kladie sa veľký dôraz na výber prírodných látok. Potešia vás nielen skvelým zložením, ale tiež príjemnou arómou a originálnym balením. Prírodná kozmetika je ideálna voľba pre vás, ale tiež vo forme darčeka pre vašich blízkych.