Kúpte si vonkajšie rolety a buďte hneď pripravení na prvé teplé slnečné lúče

Kúpte si vonkajšie rolety a buďte hneď pripravení na prvé teplé slnečné lúče

V tejto chvíli je síce zima, ale čoskoro sa začne otepľovať a jar zaklope na pomyselné dvere. S jarou začne viac vykukovať slnko a postupne budú jeho lúče pálivejšie a budú zahrievať vaše domovy. Teraz sa na tú chvíľu možno tešíte, ale keď sa potom doma nedá spať a aj pri ničnerobení je človeku horúco, asi každý začne hľadať možné spôsoby ochladenia. Vy ale už môžete byť pripravení.

Klimatizácia alebo rolety?

Možno vás ako jeden variant napadlo obstaranie klimatizácie. To samozrejme patrí k skvelým spôsobom, ako si v domácnosti zabezpečiť stálu príjemnú teplotu. Obstaranie klimatizácie je však veľmi nákladné a rovnako tak jej prevádzka. Navyše nesprávne používanie klimatizácie môže viesť k rôznym zdravotným ťažkostiam. Ďalším variantom sú potom vonkajšie rolety a žalúzie.

S predokennými roletami si zaistíte doma až o 7 ℃ nižšiu teplotu. Roleta je totiž zložená z hliníkových lamiel, ktoré sú vo vnútri vyplnené polyuretánovou penou. Vďaka tomu majú rolety veľmi dobrú termoregulačnú schopnosť a vysokú odolnosť voči nepriaznivému počasiu.

Kúpte si vonkajšie rolety a buďte hneď pripravení na prvé teplé slnečné lúče

Rolety v stiahnutom stave bránia prieniku slnečných lúčov ku sklám okien a tým zamedzujú ich prehrievaniu. Výhod roliet je však viac. Pomôžu vám v miestnosti vytvoriť tmu pre váš pokojný spánok. Zároveň výrazne odhlučňujú. Ak teda bývate na rušnom mieste, alebo máte napríklad susedov so štekajúcimi psami, rolety vás jednoducho nadchnú.

Zabezpečíte si aj väčšie bezpečie doma

Vonkajšie rolety síce nie sú 100 % bezpečnostný prvok, ale radia sa k prvkom, ktoré môžu pomôcť odradiť zlodeja. Určite je výrazne jednoduchšie a tichšie sa dostať cez nechránené okno, ako cez okno so zatiahnutými roletami. Navyše, ak bývate napríklad priamo pri ulici, blízko okolo vašich okien môžu prechádzať ľudia. Môžu k vám nazízať, niektorí sa môžu opierať o väčšie okná - rolety sú veľmi odolné a tak pomôžu chrániť okná pred mechanickým poškodením.

Kúpte si vonkajšie rolety a buďte hneď pripravení na prvé teplé slnečné lúče

Presne podľa vašich predstáv

Dnes už je ponuka vonkajších roliet veľmi široká. Môžete si vybrať nielen z nespočetných farieb a často aj imitácií dreva, ale môžete si zvoliť napríklad aj tvar boxu, v ktorom je roleta schovaná nad oknom, alebo ako doplnok navyše aj integrovanú sieť proti hmyzu.

Ovládanie roliet sa potom ponúka buď manuálne s pásom so samonavíjačom alebo motorické na vypínač či diaľkový ovládač. Motorický pohon je možné prepojiť vďaka riadiacim systémom aj s inými inteligentnými produktmi v domácnosti a rolety tak môžete ovládať napríklad za pomoci telefónu alebo tabletu cez internet.

Viditeľné, či skryté?

To je jedna z nutných otázok, ktoré je potreba si zodpovedať, ak ste sa pre rolety už rozhodli. Pokiaľ máte hotové bývanie, potom sú naporúdzi priznané vonkajšie rolety. Tie majú v hornej časti viditeľný krycí box a montujú sa na hotovú fasádu. Ak ešte len staviate, odporúčame zaomietacie vonkajšie rolety.

Kúpte si vonkajšie rolety a buďte hneď pripravení na prvé teplé slnečné lúče