Prečo sa naučiť hrať na harmoniku?

Prečo sa naučiť hrať na harmoniku?

Hudobný nástroj do vrecka, ktorým zvládnete zabaviť celé davy. Charakteristický zvuk harmoniky je typický pre folkovú a country hudbu. Nájdete ju ale tiež v poslednej dobe populárnom jazze. Ak hľadáte novú záľubu a chceli by ste sa venovať hraniu na hudobný nástroj, hra na harmoniku môže byť pre vás tou pravou skúsenosťou.

S tou správnou harmonikou si na svoje príde každý

Existuje hneď niekoľko druhov ústnej harmoniky, ktoré sa delia podľa tónov. Medzi najobľúbenejšie patrí fúkacia harmonika, ktorá disponuje durovou alebo molovou stupnicou. Je výbornou voľbou pre začínajúceho hudobníka. Alternatívu ponúka ústna harmonika chromatická, ktorá vďaka posuvnému registru umožňuje zahrať všetky tóny. Akordová harmonika sa delí do akordov a v minulosti bola využívaná hlavne v sprievodoch. Oktávová harmonika má každý otvor (plátok) naladený na iný tón a harmonetta je akýmsi hybridom medzi akordovou a fúkacou harmonikou.

Hra na harmoniku je plná zdravotných benefitov

Ak sa naučíte hrať na hudobný nástroj, zistíte, že nová záľuba pozitívne vplýva na vaše telo aj myseľ. Harmonika zlepšuje krvný tlak, ale má tiež svoj podiel na úľave od úzkosti, stresu alebo depresie. Tóny, ktoré tento hudobný nástroj vydáva, produkujú endorfíny, ktoré účinne bojujú s nepríjemnými stavmi. Starší ľudia si hrou na harmoniku zlepšia tiež kognitívne schopnosti. Harmonika totiž ovplyvňuje sluch, pamäť aj koordináciu.

Pravidelné cvičenie vylepší vašu disciplínu

Hra na harmoniku vylepší aj vaše organizačné schopnosti. Hudobníci totiž musia byť dobre organizovaní, aby sa stihli naučiť za krátky čas toho čo najviac. Rovnako sa s hrou na harmoniku zlepší vaša disciplína. Každá aktivita si totiž vyžaduje svoj čas a námahu. Ak sa vám pri hre na harmoniku podarí vytrvať, nielenže sa naučíte nevzdávať, ale potrénujete tým aj svoju trpezlivosť.

Zaiste vás poteší aj to, že harmonika je v porovnaní s inými nástrojmi skutočne lacná a vy tak nemusíte dlho uvažovať o jej kúpe. Navyše, môžete na nej hrať všade. Ide o nástroj, ktorý je jednoducho prenosný a preto ho so sebou môžete vziať na dovolenku, na večerný posed s priateľmi alebo kamkoľvek idete, iba tak, pre každý prípad.