Prečo potrebujeme rošty do postele?

Rošty do postele sa môže javiť ako zbytočný náklad, najmä ak si uvedomíte, že ľudia sa im úspešne vyhýbali už stovky rokov, a to aj naďalej doteraz. Pokiaľ však nemáte študentský rozpočet, alebo sa neplánujete presťahovať v priebehu týždňa, najlepšie je mať matrac v rošte. Priestor pod posteľou umožňuje cirkuláciu energie, poskytuje stabilitu a je užitočný na ukladanie vankúšov a prikrývok.

Podpora pre pružinové lôžko 

Matrac sám o sebe nie vždy poskytuje podporu, ktorú potrebujete na dobrý spánok. Matrace, ako sú napr. matrace materasso, by mali ideálne spočívať na pružinovom lôžku. Mnohí výrobcovia si túto podmienku dávajú do záruky, ktorú dodávajú so svojimi výrobkami. Pružina boxu je skonštruovaná vo vnútri dreveného rámu, ale je to rám, ktorý nemá nohy ani chodidlá, a ak ho umiestnite priamo na podlahu z tvrdého dreva, povrch sa poškriabe. Okrem toho v neprítomnosti rámu nič nebráni tomu, aby matrac skĺzol z pružiny boxu.

Feng Shuei

Podľa starodávneho umenia harmonizácie vesmíru by mala byť vaša posteľ zdvihnutá nad podlahou, aby umožnila cirkuláciu energie. Ak je posteľ na podlahe, nielenže stagnuje energia, ktorá môže ovplyvniť vaše spánkové vzorce, ale ste tiež v pozícii, ktorá vás robí zraniteľnejšou voči prievanu a studenému vzduchu, ktoré sa zvyčajne zhromažďujú v spodných častiach miestnosti. Postavenie postele na rám dáva tejto posteli pocit stálosti a stability, najmä ak ju usporiadate tak, aby čelo postele bolo oproti pevnej stene.

Kontrola plesní a hmyzu

Matrace sú príliš veľké a ťažké na to, aby sa mohli ľahko pohybovať, takže zvyčajne zostávajú tam, kde sú. Z dôvodu nedostatočného obehu sa priestor pod matracom stáva ideálnym prostredím pre plesne a hmyz. Tento problém riešia rošty do postele, ktoré udržujú posteľ mimo podlahy, a tiež uľahčuje vstávanie a ľahnutie z postele.

Úložný priestor

Zdvíhanie matraca z podlahy jeho umiestnením do rámu vytvára prirodzený úložný priestor, ale nie je to ďalšie skrine pre pomôcky. Vyhýbajte sa ukladaniu starých odevov, kníh a písmen alebo kovových predmetov pod posteľ. Podľa Feng Shuei vás to ovplyvňuje negatívnym spôsobom blokovaním energie, ktorá cirkuluje okolo postele.

Najlepšie využitie úložného priestoru pod posteľou je na ďalšie vankúše, prikrývky a ďalšie vybavenie, ktoré používate v posteli. Pretože ich nebudete musieť dať do skrinky, budete mať navyše priestor pre všetko ostatné.