Každá posilňovacia veža je iná, no všetky majú niekoľko výhod

Každá posilňovacia veža je iná, no všetky majú niekoľko výhod

Oslovila vás posilňovacia veža, ktorá je výborným pomocníkom pri cvičení, no neviete, ako si vybrať tú správnu? V prvom rade treba vedieť, že každý tento výrobok je iný a jeho výber závisí od toho, čo všetko budete chcieť precvičovať.

Zvoľte si balík, ktorý naozaj využijete

V prípade, že hľadáte posilňovaciu vežu do profesionálneho fitness centra, ktoré navštevuje veľké množstvo ľudí, tak výber nie je až tak prísny, pretože každý človek na nej využije niečo iné. Za týchto okolností je dobré vybrať nie jednu, ale aspoň dve posilňovacie veže, ktoré budú odlišné a poskytnú veľké množstvo cvikov. Ak ale hľadáte jeden výrobok využívajúci len u vás doma, výberu by ste mali venovať viac pozornosti. Existuje totiž veľa modelov, ktoré poskytujú variabilné možnosti cvičenia a treba ich prispôsobiť nielen vašim požiadavkám, ale aj telu a cieľom. Ešte predtým, ako si ju zakúpite, je nevyhnutné povedať, že posilňovacia veža je silový stroj, ktorý  nie je vhodný pre začiatočníkov, ale užívateľov so skúsenosťami.

Ak s posilňovaním začínate, mali by ste vyskúšať najskôr činky, pomocou ktorých vaše telo pripravíte na väčšiu záťaž. Vežu by ste mali najskôr vyskúšať niekde vo fitku, aby ste zistili, čo všetko ponúka a ako sa používa. Tréningom na nej si dokážete vytvarovať svaly na celom tele bez toho, aby ste potrebovali iné stroje alebo pomôcky. Pomocou nej si vybudujete svaly, zvýšite silu, kondíciu, výdrž a vytvarujete postavu. To však zďaleka nie sú všetky výhody, ktoré veža poskytuje. Pomôže vám rýchlejšie schudnúť, naučiť vás lepšie držať telo, zmierniť stres, udržať stabilitu, rovnováhu a tiež vás ochráni pred tréningovými zraneniami.

Využiť ju môžete na niekoľko cvikov

Posilnovacia veža je špeciálna v množstve cvikov, ktoré sa na nej dajú praktizovať. Tie sú zamerané na rôzne časti tela a v závislosti od funkcií môžete cvičiť napríklad sťahovaním kladky k hrudníku, za hlavu alebo s vystretými rukami. Výborne sa dajú precvičiť aj nohy a to predkopávaním alebo bočnými výkopmi. Obľúbeným je aj bench press, brušáky, posilňovanie šikmých brušných svalov, tricepsové ťahy alebo rôzne ťahanie kladky. Tréning sa dá prispôsobiť pomocou závažia, čím sa budete stále zlepšovať. Pri výbere treba myslieť nielen na funkcie, ale aj na veľkosť a možnosť uskladnenia.

Keďže ide o veľký stroj, práve priestor je častým problémom. Zohľadnite aj systém odporu, celkovú hmotnosť konštrukcie, počet stanovíšť, hmotnostnú kapacitu, závažia a laná alebo nastaviteľné funkcie. Posilňovacích veží je na trhu veľmi veľa a preto je dobré poradiť sa s odborníkmi. Zakúpiť ju môžete aj u športového predajcu inSPORTline, ktorý disponuje širokou ponukou športových a fitness strojov.