Prečo nevieme bez mobilov prežiť ani jeden deň?

Kedysi sme ani len netušili, na čo sú tieto malé skrinky dobré a dnes si bez nich nevieme predstaviť ani jednu hodinu, nie to ešte deň. Mobilné telefóny nám umožňujú spojiť sa so svojimi blízkymi v akomkoľvek čase nezávisle od toho, ako ďaleko sú od nás. Kedysi sme si mohli vyberať pomaly len z dvoch tlačítkových mobilov a dnes sa  na nás v obchode usmievajú viaceré kvalitné dual sim mobily v rôznych cenových kategóriach. Načo teda vlastne tento prístroj nevyhnutne potrebujeme?

Pretože nám umožňujú komunikovať 

Mobilný telefón, ktorý nabíjame buď klasickou batériou, alebo za pomoci externej batérie pre mobil, nám umožní komunikovať s kýmkoľvek a najmä z akéhokoľvek miesta. Podmienkou musí byť pokrytie operátorov. Ak operátori v danej lokalite nemajú pokrytie, čo sa už dnes stáva málokde, nedovoláte sa nikomu a mobil vám nedovolí zavolať si.

Pretože nám umožňujú posielať textové správy

Mobil nám okrem telefonovania umožňuje posielať textové správy, inak povedané SMS. Aj keď väčšina z nás hľadá iné alternatívy komunikácie prostredníctvom mobilu– Messenger, Snapchat a WhatsApp, ešte stále veľa ľudí uprednostňuje SMS.

Pretože môžeme častejšie sledovať sociálne siete 

Na sociálnych sieťach, keby môžeme, strávime maximum svojho voľného času. Veď aj trávime. Kto má prístup na internet alebo len kvalitný smartfón zabalený do dobrého puzdra na mobil, môže chodiť na sociálne siete, kedy sa mu bude dať a chcieť. Čo ak náhodou prišla nová udalosť a my sa jej zabudneme zúčastniť, pretože sme neboli na Facebooku? 

Uvedomte si, že mobilné telefóny škodia nášmu zdraviu. Ničia nám oči a spôsobujú nám závislosť. Keď sa vám dá, radšej svoj telefón nekontrolujte.

Kedysi mobil slúžil ako komunikačný prostriedok. A dnes? Dnes je to prakticky chodiaci počítač s množstvom funkcií a aplikácií.