Pre milovníkov tradičných okien

Pri výbere okien nás zväčša zaujíma jedno jediné kritérium – aký materiál zvoliť. V dnešnej dobe máme na výber z množstva materiálov, ktoré sa vyznačujú špecifickými vlastnosťami, pričom každý z nich má svoje „pre“ aj „proti“. Plast je cenovo dostupný, no jeho životnosť nie je až na takej úrovni ako trebárs hliníkových okien. Do popredia sa však opäť dostávajú drevené okná, ktoré si už mnohí ľudia obľúbili, a to hneď z viacerých dôvodov.

Drevené okná? Jednoznačne áno!

Drevené okná sú k nášmu životnému prostrediu mimoriadne šetrné, keďže drevo je prírodným materiálom, čiže ho žiadnym spôsobom nezaťažuje. Okná z dreva sa vyznačujú výbornou zvukovou izoláciou, nadčasovým vzhľadom a určite oceníte i vysokú životnosť, keďže takéto okná vám pri pravidelnej a dôkladnej starostlivosti vydržia aj niekoľko desiatok rokov. Áno, údržba je o niečo náročnejšia v porovnaní s plastovými oknami, keďže eurookná si vyžadujú špeciálne nátery, ktoré udržiavajú vlastnosti materiálu i naďalej. No bonusom je, že si môžete vybrať zo širokej ponuky farebných či konštrukčných prevedení, čiže na svoje si príde naozaj ktokoľvek!

Siahnite len po overenej kvalite

Pochopiteľne, že nikto z nás nemá záujem o okná, ktoré by sa museli po krátkej dobe vymeniť za nové. Práve z tohto dôvodu si všímajte použitú technológiu, ktorá výrazne ovplyvňuje kvalitu okien. Avšak pamätajte, že i tie najkvalitnejšie či najdrahšie okná si vyžadujú pravidelnú údržbu a starostlivosť, o ktorej sa treba informovať u samotného výrobcu, resp. predajcu okien. A ako si vybrať spoľahlivého predajcu, ktorý vám nielen kedykoľvek poradí, ale taktiež poskytne kompletné služby? Všímajte si predovšetkým referencie od ostatných zákazníkov, pôsobnosť na trhu, ale i ponuku sortimentu, keďže drevené okná dnes nájdeme v rôznych prevedeniach, no nie všetky spĺňajú také kritéria, aké by mali.