Kancelária, kde sa budete cítiť šťastne!

Vedeli ste, že väčšina ľudí opustí svoje zamestnanie nie kvôli nízkemu platu, ale nevhodnému pracovnému prostrediu? Práve z tohto dôvodu je viac než dôležité, aby boli priestory, v ktorých pôsobíte vy a vaši zamestnanci, vybudované komfortne, v opačnom prípade sa nečudujte, ak prídete o tých najlepších pracovníkov! Väčšina kancelárií či firemných priestorov je rovnakých: holé biele steny, nevkusné závesy, nenápadný projektor a obrazovka. Celkom fádne, nemyslíte?

Priestor na relax!

Spoločnosť Google patrí medzi jednu z najúspešnejších na svete a niet sa čomu čudovať. Dôkladne sa stará o svojich zamestnancov, ktorým chce dopriať skutočne len to najlepšie. Šmykľavky či oddychové „kútiky“ ocení každý zamestnanec, veď kde inde načerpať potrebnú energiu, keď nie pri šálke obľúbenej kávy trebárs na hojdacom kresle? Nezabúdajte taktiež na vybavenie kuchynky, kde by nemal chýbať poriadny kávovar, keďže práve ten chýba v mnohých firmách! Kancelárie v Bratislave si zakladajú na prvotriednom pracovnom prostredí, aj keď treba podotknúť, že mnohé z nich sa prikláňajú k budovaniu „activity based working“, čiže človek k svojej práci dostane presne to, čo k nej aj potrebuje. Výnimkou nie sú ani spoločenské hry, sedacie vaky či hojdačky, kde môžete počas prestávok relaxovať.

Priestory sú rôznorodé

Kancelárske priestory na prenájom sú rôznorodé, minimálne z pohľadu introvertov a extrovertov. Zatiaľ, čo prvej skupine ľudí vyhovuje tiché, intímne prostredie, kde môžu v pokoji pracovať, druhá skupina ľudí uprednostňuje tímovú prácu a nevadí im spoločnosť ostatných zamestnancov. Avšak, priestory sú rôznorodé i z iných pohľadov, trebárs niekde je príliš horúco, inde zase funguje klíma na plné obrátky a pri príchode do kancelárie máte pocit, že ste sa ocitli na Antarktíde.

Plat nie je všetko!

Firmy by mali pravidelne zisťovať, čo zamestnancom vyhovuje a jednoznačne prispôsobiť pracovné prostredie podľa ich špecifických požiadaviek! V opačnom prípade sa nemôžeme čudovať, že nie vždy je plat to, čo ľudí odradí od práce. Prenájom kancelárií teda neznamená zaistiť len akýsi priestor pre svojich zamestnancov, ale vytvoriť príjemnú pracovnú atmosféru rodinného „duchu“, kde sa budete cítiť šťastne, čo značne ovplyvní i vaše pracovné výkony.