Počasie na, ktoré sa môžete spoľahnúť

Predpovedanie počasia je veľmi zložitou vedou, o ktorej stále ešte nemožno povedať, že by jej výsledky boli vždy stopercentné. Úspešnosť predpovedi počasia sa však neustále zlepšuje.

Predpoveď počasia je jedna z najčastejších informácií, ktoré denne sledujeme. Pre niektorých je menej dôležitá, pre niektorých viac. Meteorosenzitívni alebo meteosenzitívni ľudia sú ľudia citlivo reagujúci na počasie a jeho zmeny.  Na počasie reaguje každý organizmus, ale sú ľudia, ktorí si túto reakciu  ani neuvedomujú, jej intenzita je malá, alebo môže byť miernej, alebo  aj výraznej  intenzity a vtedy môže spôsobiť vážnejšie zdravotné problémy. Podľa prieskumov je meteorosenzitínych až 75 % ľudí.

Zaujímavé je, že toto percento je vyššie v priemyselne vyspelých štátoch a  na vidieku je až trikrát menej meteorosenzitívnych ľudí, ako v mestách.

Dnes už nieje problém sledovať počasie v rôzných médiach, každý si vyberie podľa vlastného uváženia. Denne počúvame rádio, mobil máme doslova v ruke celý deň. Práve to je príležitosť ako byť stále v obraze aké je počasie a hlavne aké bude.  Veľakrát nám nestačia len jednoduché odhady ako "pri vyššom tlaku býva obyčajne jasno, pri nízkom tlaku môžeme očakávať zmenu jasného počasia na daždivé", hľadáme komplexnejšie a podrobnejšie informácie. Predpoveď počasia a veľa informácií s tým súvysiacích možete nájsť už roky aj na stránke  pocasie.pozri.sk .

Aktuálnu predpoveď počasia dopĺňa dlhodobá predpoveď počasia až na desať dní dopredu, a zároveň aj hodinová predpoveď počasia pre detailnejšie plánovanie.

Stránka okrem väčších miest ponúka aj množstvo miest s menším počtom obyvateľov ako  počasie Pezinokpočasie Senecpočasie Malacky a veľa ďaľších miest vrátane menších obcí.

Okrem toho stránka sa pravidelne aktualizuje o nové lokality na podnety uživateľov. Ak uživateľ nenájde svoju lokalitu v priebehu nasledujúcej návštevy už môže byť doplnená. Informácie o nových žiadaných lokalitách sa čerpajú z histórie vyhľadávania.

Stránka sa automaticky prispôsobuje veľkosti monitora počítača, notebooku aj mobilného telefónu.

Nech používate akekoľvek zariadenie dozviete rýchlo to čo potrebujete.

Problém nenastane ani v prípade, že chce používateľ čo najjednoduchším spôsobom poslať správu o počasí ďalšej osobe či osobám. Užívateľ môže pohodlne a rýchlo zdieľať tieto informácie pomocou jednoduchých tlačítok „Zdieľaj počasie na Facebook-u“ alebo „Zdieľaj počasie na WhatsApp-e“.