Manipuláciu s tovarom uľahčia skladové regály

Práca v sklade si vyžaduje zmysel pre zodpovednosť a taktiež cit pre poriadok. Okrem prihliadania na dôležité faktory, ako sú napríklad teplota vzduchu, vlhkosť, osvetlenie, sa treba zamerať aj na prehľadné usporiadanie skladovaného tovaru, ktoré v mnohom uľahčí skladovacie činnosti.

Varianty skladových regálov pre každý typ prevádzky

Pri skladovaní tovaru platí, že regály musia byť prispôsobené predmetom, ktoré na ne umiestňujeme. Nielen preto, aby sa nesprávnym skladovaním tovar neznehodnotil (deformácia pôvodného tvaru, neschopnosť tovaru „dýchať“ a pod.), ale taktiež z dôvodu, aby sme mali prehľad o stave skladových zásob a ľahký prístup k nim. Dnes sú už možnosti také široké, že nie je problém vybrať si skladové regály aj do miniatúrnych priestorov, príp. sa dá obrátiť na odborníkov, ktorí nám skladové regály navrhnú i vyrobia na mieru. Kombinácia viacerých typov regálov sa postará o maximálne využitie priestoru, ale takisto dokáže skladníkom skrátiť čas pri manipulácii s tovarom, pretože bude mať každá jedna položka konečne vlastné miesto, ku ktorému sa dá ľahko dostať. Vo veľkých skladoch nájdu svoje využitie veľké paletové regály s pozinkovaným povrchom. Rámy paletových regálov sa dajú ukotviť k podlahe, čím sa zabezpečí bezpečnosť pri skladovaní a manipulácii s tovarom. Nosnosť regálov je však vhodné si dopredu zistiť. Typ regálov možno voliť aj z hľadiska cennosti skladovaného tovaru. Pokiaľ má tovar vysokú hodnotu alebo potrebujete skladovať cenné dokumenty či drobný tovar, pri ktorom môže ľahko dôjsť ku strate, sú najlepšou voľbou uzamykateľné skladové regály.

Pohyblivé regály a zostavy skladových regálov

Zostavy skrutkovaných regálov môžete pohodlne prispôsobiť rozmerom skladových priestorov, čo sa šírky aj výšky týka. Takisto sa dá prihliadať aj na rozmery skladovaných predmetov. Zoskrutkované regály tvorí oceľová konštrukcia a oceľovo-plechové police. Tento typ regálov sa postará o vynikajúcu nosnosť i ťažkého tovaru. Samozrejme, že skladové regály sa nemusia vyskytovať iba v prevádzkach, ktoré manipulujú s nejakým druhom tovaru, ale taktiež ich je vidno napríklad v archívoch s knihami či dokumentmi. Pohyblivé skladové regály poskytujú možnosť zvoliť si obklad na želanie, a tak upútajú i svojským dizajnom. Jedna strana regálov je pevne osadená, aby regály držali na mieste, no možno pohybovať s ich dvierkami, ktoré sú zároveň uzamykateľné a neprepúšťajú prach. Majú tri druhy pohonu, avšak v prípade výpadku elektrického prúdu sa dajú otvárať aj ručne.

Záruka bezpečnosti od výrobcu a označenie nosnosti je povinné.