Dovolenka na tureckých plážach

Pri výbere dovolenkovej destinácie a cestovnej kancelárie netreba riskovať, radšej  stavte na zákazníkmi overené zájazdy, na ktoré vám ostanú len tie najkrajšie spomienky. Premýšľali ste niekedy nad dovolenkou v Turecku? Sú na ňu vynikajúce ohlasy.

Turecko si užijete aj „za babku“

Nakupovať zájazdy ešte pred odštartovaním sezóny je rozumné. Na jednej strane môžete vycestovať aj o tretinu či polovicu lacnejšie, na druhej strane máte dostatok času, aby ste sa na dovolenku pripravili a naladili. S tým nesúvisí len odklepnutie dovolenky v zamestnaní, ale taktiež napríklad vybavenie dôležitých cestovných dokladov, obnovenie neplatných dokladov, nákup nových plaviek či knižných turistických sprievodcov. Neplánujete vycestovať s deťmi? Kým nadíde termín zakúpeného zájazdu, budete mať dostatok času spracovať ich starých rodičov, aby vám najmenších na týždeň, dva postrážili. Hoci natrafíte aj na výhodné ceny letných dovoleniek pre rodiny s deťmi, akýkoľvek výlet si najlepšie užijete bez toho, aby ste sa museli niekomu prispôsobovať. Keď si prezriete ponuku first minute leteckých zájazdov do Turecka, zistíte, že cena napríklad takej 8-dňovej dovolenky sa v tomto období pohybuje približne pri 500 eurách na osobu, čo rozhodne poteší.

Na dovolenku do Turecka vás pravdepodobne zláka atmosféra Orientu, historické pamiatky, more a typická turecká gastronómia. Ak na zájazd cestujete so svojou drahou polovičkou, krajina vám ponúka množstvo nádherných miest, kde si môžete v súkromí hrkútať a obdivovať pritom prírodné krásy. O posilnenie romantiky sa postarajú aj luxusné hotely s vynikajúcimi službami. Možno ste to nevedeli, no na Turkoch sa vyzdvihuje ich pohostinnosť, ktorá je práve v oblasti hotelierstva veľmi viditeľná. V najobľúbenejších turistických destináciách sa dočkáte počas hlavnej sezóny príjemnej prímorskej klímy a teplôt až do 40 stupňov Celzia, čo sú ideálne podmienky na slnenie na pláži alebo spoznávanie typických tureckých mestečiek a architektúry, preto sa s najväčšou pravdepodobnosťou budete v hoteli zdržiavať iba minimálne.

Vyhľadávané turistické strediská v Turecku

Koľko ľudí, toľko chutí. Niekto si potrpí na tiché lokality vhodné na pokojné rodinné výlety, iní obľubujú rušné mestské časti a bohatý nočný život, preto je dobré si vopred určiť, na aké miesto vlastne chcete vycestovať. Keď idete predovšetkým za turistickými pamiatkami alebo leňošením na pláži, bude zbytočné si hľadať stredisko s množstvom zábavných atrakcií (aquaparky, vodné športy atď.), ktoré by ste napokon aj tak nevyužili. Niektoré turistické lokality sú také lukratívne, že ich každoročne navštevujú aj mediálne známe osobnosti. Či sa rozhodnete pre Antalyu, Bodrum, Alanyu, alebo Kemer, vaša spokojnosť bude zaručená. Ešte nikto sa z dovolenky v Turecku nevrátil sklamaný. V Turecku si totiž každá veková kategória nájde svoju obľúbenú lokalitu, ktorá je navyše priaznivá aj pre peňaženku. Pri potulkách krajinou si nezabudnite nájsť cestu na typický turecký bazár, kde sa dá veľmi výhodne vyjednávať o cenách, alebo si nakúpte kvalitné suveníry v niektorom z klenotníctiev. Ak vám zachutí turecká kuchyňa, na trhoch si môžete zaobstarať jedinečné koreniny, milovníci módy a bytového dizajnérstva si zasa zgustnú na textíliách.