Päť dôvodov, prečo by ste mali používať podložky na cvičenie

Päť dôvodov, prečo by ste mali používať podložky na cvičenie

Výbavu domácej posilňovne netvoria len fitness stroje, pomôcky a zariadenia na vaše tréningy, ale aj rôzne praktické doplnky, bez ktorých by to nebolo ono. Práve do tejto kategórie zaraďujeme podložky na cvičenie - aj tie majú rozhodne svoj význam, no často bývajú prehliadané, čo je veľká škoda.

Ak ste doteraz ich existenciu takisto úspešne ignorovali, možno práve tento článok spôsobí, že sa na ne budete pozerať inak. Spísali sme pre vás výhody, vďaka ktorým si podložky na cvičenie zaslúžia vašu pozornosť a snáď aj úvahu nad tým, či predsa len nejakú nepotrebujete.

Pozrite sa s nami na tie najhlavnejšie dôvody, prečo by ste si mali zaobstarať podložku na cvičenie:

1.  Podložka zabezpečí zvukovú izoláciu pri cvičení

Podložka pod rotoped, eliptický trenažér, bežecký pás, vibračnú plošinu alebo iné domáce fitness zariadenie je veru šikovný pomocník. Dokáže spoľahlivo absorbovať vibrácie zo stroja a postará sa o zvukovú izoláciu pri tréningoch. Vďaka tomu nebude nikomu prekážať, ak sa do cvičenia pustíte hoci aj neskoro večer alebo skoro ráno a ak ešte k tomu náhodou bývate v paneláku, susedia z vášho fitness nadšenia nebudú mať vrásky.

2.  Vďaka podložke si zabezpečíte aj tepelnú izoláciu

Studená podlaha alebo nevykurovaná miestnosť viac nemusí byť problém. Podložka na cvičenie okrem zvukovej izolácie zvládne aj tú tepelnú a dokáže vám spríjemniť tréning na akomkoľvek chladnom podklade. Zabezpečiť si väčší komfort pri obľúbenom cvičení je naozaj veľmi jednoduché a nenáročné.

3.  Ochráni vašu podlahu pred poškodením

Mať doma súkromné fitko v obývačke je super, no poškriabať alebo znečistiť si podlahu vybavením potrebuje asi málokto. Ochranná podložka zvládne podlahu udržať v pôvodnom stave aj počas intenzívnych tréningov a funguje nielen na drevených alebo laminátových parketách, ale svoju silu predvedie i na keramických dlaždiciach. Rovnako aj v prípade, že sa venujete silovému cvičeniu, vám podložka príde vhod pri odkladaní kotúčov, závaží a činiek, ktoré by mohli na podlahe zanechať nevzhľadné priehlbiny. Teraz už vám nič nebráni sa do toho poriadne oprieť!

4.  Bezpečnosť na prvom mieste

Protišmykový povrch podložky na cvičenie sa postará o to, že sa pri tréningu nebude fitness zariadenie posúvať a šmýkať. Dosiahnete tak omnoho väčšiu bezpečnosť a stabilitu ako pri cvičení bez nej a minimalizujete aj riziko zranení pri tréningu, čo rozhodne nie je na zahodenie. Povrch podložky na cvičenie zabraňuje kĺzaniu rúk a nôh a skvelo tlmí nárazy, čo sa pri intenzívnom tréningu bude určite hodiť.

5.  Podložka je skladná a nenáročná na údržbu

Keď docvičíte, môžete podložku jednoducho zrolovať alebo poskladať a odložiť. Povrch podložky sa veľmi ľahko udržiava čistý a kvalitné materiály zabezpečia, že sa pri prenášaní nedeformuje. Vďaka povrchovej úprave a vodeodolnej štruktúre podložka neabsorbuje pot ani vlhkosť, takže nehrozí, že bude nepríjemne zapáchať.

Teraz, keď už viete, že podložka nie je len zbytočný rozmar, ale má aj mnoho praktických funkcií, sa môžete po nejakej šikovnej poobzerať. Vybrať si z rôznych druhov, rozmerov, materiálov a prevedení praktických podložiek na cvičenie môžete tu: https://hop-sport.sk/podlozky-na-cvicenie-2/