Outfity pre karnevalové šialenstvo

Outfity pre karnevalové šialenstvo - v tomto okúzlite každého!

Karneval je špeciálnym obdobím roka, keď je zábava súčasťou osláv. V tom čase sa konajú plesy a oslavy, ale aj bežné spoločenské stretnutia. Oplatí sa vopred zvážiť, čo si na takéto podujatie obliecť, možno sa vám v rámci povianočných zliav podarí nájsť nejaké príležitostné oblečenie, ktoré očarí všetkých hostí? Aké oblečenie si vybrať? Musíte na karnevalové šialenstvo vždy minúť veľa peňazí? Alebo sa možno rozhodnúť pre decentné štylizácie, ktoré sa dajú nosiť aj neskôr? Všetko závisí od kreativity nositeľky a jej preferencií, pokiaľ ide o oblečenie.

Aké štylizácie sa perfektne hodia na karnevalové plesy a aké sú najlepšie na párty alebo maškarné večierky?

Karnevalové štylizácie by mali byť farebné, lesklé a mali by priťahovať pozornosť, presne také, aké sa nosia na Silvestra. Najmä ženy si vyberajú oblečenie posypané trblietkami, kamienkami a iným bohatým zdobením. Na karnevalové plesy protokol zvyčajne počíta s dlhými šatami, ktoré môžu byť teatrálne doplnené dlhými rukavicami alebo nezvyčajnými účesmi. Samozrejme, ak sa takéto preháňanie nositeľke nepáči, môžete zvoliť elegantnú jednoduchosť a šaty doplniť len šperkom. Karnevalové párty sa konajú rovnako v súkromných apartmánoch ako aj v domácnostiach. Krátke, pohodlné, kokteilové šaty potom budú pre dámy tou najlepšou voľbou. K tomu jednoduché dámske poltopánky na opätku podpätkom alebo klinom a štylizácia bude očarujúca. Kostýmové plesy, najmä tie s kamarátmi, môžu byť tematické, no nie vždy sa oplatí kupovať nové oblečenie na vytvorenie prestrojenia, môžete využiť služby požičovne alebo sa spýtať priateľov. Plesové šaty z minulej sezóny sa pokojne môžu stať prvkom štylizácie princeznej.

Musia karnevalové kostýmy zožrať veľký rozpočet? Ako obmedziť výdavky na oblečenie?

Nákup všetkého oblečenia a doplnkov, ako sú dámske topánky, Vás môže vyjsť poriadne draho, najmä ak sa koná viacero karnevalových podujatí. Existuje niekoľko spôsobov, ako znížiť svoje výdavky. Prvým z nich je požičiavanie si outfitov od kamarátok – žiaľ, treba dávať pozor, aby ste oblečenie nepoškodili. Druhou možnosťou je nákup prvkov štylizácie vo výpredajoch medzi Vianocami a Novým rokom. Pri zlacnení nákupov pomôžu aj second handy – perly tam nájdete prakticky po celý rok, čo sa týka plesových či kokteilových šiat. Zaplatíte za ne doslova pár centov a môžete si byť istí, že sa nikto neobjaví v rovnakom outfite.

Oblečenie nie je všetko –očarujúce môžu byť tiež doplnky

V štylizácii však nie je dôležité len oblečenie. Dôležité sú aj doplnky, ktoré si vezmete. Dámske poltopánky môžu potešiť ornamentmi či strihom, pričom zladené šperky zmenia charakter celej štylizácie. Často sa oplatí kúpiť si šaty s jednoduchým, elegantným strihom a doplniť ich bohatými šperkami a inými lesklými doplnkami. Vďaka tomu bude možné outfit si takýto obliecť aj po karnevale - už bez prebytočných ozdôb.