Pre akú domácnosť je vhodné tepelné čerpadlo?

Pre akú domácnosť je vhodné tepelné čerpadlo?

Hľadáte vhodnú alternatívu pre vykurovanie vašej domácnosti? Ak ste už prišli na to, že kúrenie drevom a uhlím sa vám skutočne neoplatí, ani z finančného hľadiska, ani z pohľadu životného prostredia, existuje pre vás jednoduché riešenie. Je ním inštalácia tepelného čerpadla do vašej domácnosti. Tepelné čerpadlo šetrne vykúri váš domov a ušetrí vám kopec peňazí, ktoré by ste museli každý rok platiť za drevo či uhlie.

Vďaka tepelným čerpadlám môže byť aj udržiavanie tepla u vás doma ekologickým riešením, ktoré nebude nijako škodiť životnému prostrediu. Dnes môžete získať tepelné čerpadlo aj pre svoju domácnosť, dokonca naň môžete získať aj dotáciu v rámci projektu Zelená domácnostiam, ktorí u nás na Slovensku aktuálne prebieha. Stačí splniť niekoľko základných podmienok a dotáciu môžete pokojne získať práve vy.

Za akých podmienok môžete získať dotáciu?

Tepelné čerpadlo do domu môžete mať aj vy, na to je potrebné splniť niekoľko podmienok, pri ktorých môže byť dotácia udelená. Vhodnejším pre inštaláciu je rodinný dom, ideálne taký, pri ktorom by nedošlo k odpojeniu domácnosti od centralizovaného zásobovania teplom, ak by sa tepelné čerpadlo nainštalovalo. Ďalšou podmienkou je, aby dané tepelné čerpadlo spĺňalo isté technické podmienky, malo by byť určené na využívanie geotermálnej, hydrotermálnej alebo aerotermálnej energie. Taktiež musí mať doklad o menovitom tepelnom výkone.

Vyskúšajte aj vy zelenú alternatívu vykurovania

Možnosť získania dotácie na tepelné čerpadlo máte pri splnení podmienok aj vy, a to až do výšky 2720 eur. Výdavky, ktoré by mala dotácia pokryť sa týkajú okrem kúpy samotného čerpadla aj zemných vrtov, montážnych prác či revízií. Využite aj vy túto jedinečnú možnosť a skúste ekologickú cestu, ktorá je riešením pre všetkých.