Okná a dvere s neobmedzenou živnosťou – poznáte ich?

Hliníkové okná i dvere sú v dnešnej dobe súčasťou novostavieb, a to hneď z viacerých dôvodov. Ich nadčasový vzhľad upúta pozornosť aj náročných klientov, no ich vlastnosti vás okamžite dostanú! Výborná odolnosť voči vplyvom vonkajšieho prostredia, ba dokonca i mechanickému poškodeniu sú benefity, ktoré si zamilujete aj vy. Avšak, aké sú ďalšie dôvody, prečo patrí hliník medzi top materiály vo svete stavebníctva?

Silný materiál, ktorý sa vám bude páčiť!

Hliník je neodmysliteľne silný materiál, čo v praxi znamená, že sa zmestí do veľkých okien a dverí bez potreby objemného rámu. Takýmto spôsobom je možné maximalizovať sklenenú plochu a zároveň uchovať moderný vzhľad, čo je hlavným kritériom asi väčšiny z nás. Hliníkové okná „udržujú“ svoj vzhľad po dobu niekoľkých desiatok rokov, ba dokonca je ich životnosť neobmedzená, keďže si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť či údržbu ako trebárs drevené okná.

Vlastnosti hliníku sa nemenia

Dnešné hliníkové okná a dvere patria medzi najlepšie izolanty na trhu, čo možno považovať za obrovské plus. Zatiaľ, čo plast a drevo môžu meniť svoje vlastnosti vo chvíli, keď sa zmení okolitá teplota, hliník je vysoko stabilný - nedochádza k expanzii, ktorá by sťažila otváranie alebo zatváranie okien či dverí.

O hliník sa starať nemusíte

Prakticky bezúdržbové hliníkové dvere a okná sú pevné a vysoko odolné voči korózii. Na rozdiel od dreva nepotrebujú pravidelné špeciálne nátery k tomu, aby si udržali odolnosť voči poveternostným vplyvom. Dokonca, hliníkové vchodové dvere cena nemusí byť podstate vyššia ako cena vchodových dverí vyrobených z dreva. Samozrejme, za kvalitu je nutné si v dnešnej dobe priplatiť, no ak túžite po spoľahlivom produkte, o ktorý sa starať nemusíte, no aj napriek tomu vám bude slúžiť po celý život, popremýšľajte nad týmto variantom.