Nestarnúca klasika – „malé a čierne“

Neodmysliteľne patria k šatníku každej ženy a človek by bol povedal, že tu boli už odjakživa. Áno, reč je o čiernych šatách alebo o „malých čiernych“, ktoré by ste určite mali mať aj vy. Tvorkyňou týchto šiat je Coco Chanel a v jej kolekcií sa objavili už v 20. rokoch minulého storočia. Populárne sa stali aj vďaka filmu – Raňajky u Tiffanyho v roku 1961. Už vtedy boli módnym hitom a ich sláva sa rozšírila do celého sveta.

Na akú príležitosť sa hodia?

Čierne „koktejlky“ sú jednou z najdôležitejších súčastí v našom šatníku. Ide o nadčasový kúsok, ktorý nikdy nezostarne a pri ich výbere by ste mali venovať väčšiu pozornosť. Dbajte na kvalitný materiál, ktorý perfektne drží tvar a nebude sa zbytočne krčiť. Verte, že jednoduchý strih je ten najideálnejší a výhodou je, že ich môžete doladiť s peknými doplnkami. Klasické čierne šaty sú vhodné na každú príležitosť. Či už do luxusnej reštaurácie, obchodnú schôdzku, do divadla alebo na kávu s priateľkou. Nič nimi nepokazíte.

S čím ich určite (ne)kombinovať?

Sako alebo plášť, ktorý si k týmto šatám zvolíte, musí byť elegantný a z kvalitného materiálu. Nikdy si neobliekajte športovú bundu, ktorá by sa k tomuto kúsku určite nehodila. Kabelku zvoľte menšiu, ktorá nebude zbytočne veľká, no bude zároveň elegantná.

Veľkú úlohu zohrávajú šperky, pretože ovplyvňujú celkový dojem výsledného outfitu. Perlový náhrdelník je klasika, s ktorým iste nespravíte chybu. Pamätajte si, že pri výbere šperkov sa odráža aj vaša osobnosť, takže aj im venujte dostatočnú pozornosť. Aj tu platí pravidlo, že menej je niekedy viac. Výrazné náušnice a masívny náhrdelník určite nekombinujte spolu! Vyberte si buď výraznejší náhrdelník alebo visiace náušnice, ktoré váš outfit príjemne doplnia.

Voyagerix / Dollar Photo Club