Nenechajte fasádu chradnúť. Vyčistite ju, pokiaľ je čas

Nenechajte fasádu chradnúť. Vyčistite ju, pokiaľ je čas

Vaša fasáda si zaslúži viac pozornosti, než si myslíte. Je prvou vrstvou z mnohých, ktoré vás chránia pred nepriazňou a vrtochmi počasia. Ako sa o ňu starať a zabezpečiť, aby spoľahlivo slúžila desiatky rokov?

 

Čistenie fasády rodinného domu pred – Bombafasada.sk

Čistenie fasády rodinného domu pred – Bombafasada.sk

Neprehliadajte varovné signály

Tým najväčším je veľká plocha znečistenia. Či už vašu fasádu pokrývajú čierne, zelené alebo červené škvrny, nespôsobujú iba estetickú škodu. Prinášajú so sebou aj zdravotné riziká ako astma, alergie, ekzémy, či respiračné ťažkosti a zápaly. Preto by ste nemali znečistenie fasády podceňovať.

Ako na čistenie fasád?

Veľmi jednoducho. Na Slovensku existujú firmy, ktoré sa čisteniu fasád venujú profesionálne. Využívajú tradičné ale aj inovatívne metódy umývania fasád, ktoré dosiahnu želaný výsledok. Ako si teda vybrať firmu na čistenie fasád?

Klasika či revolúcia?

Zaužívanou metódou umývania fasád je vysokotlakové čistenie. To prebieha pomocou tzv. “wapiek”, ktoré pomocou vysokého tlaku odstraňujú z fasády nečistoty, prach a peľ. Ich nevýhoda spočíva v tom, že tento vysoký tlak môže fasádu poškodiť. Omietka môže pod tlakom prasknúť, čím sa do nej dostane voda. A tá je domovom rôznych organizmov, ktoré má čistenie fasády v prvom rade odstrániť - plesní, rias, machov, lišajníkov.

Bezpečná cesta

Šetrnejšou metódou čistenia fasád je tzv. kontaktné čistenie. Túto technológiu uviedla na slovenský trh spoločnosť Bomba Fasáda. Namiesto vysokotlakových čističov využíva valčeky a štetce, ktoré prichádzajú s fasádou do priameho kontaktu. Čistiaci roztok sa tak dostane všade a zostatkové nečistoty sa nalepia na štetiny.

 

Čistenie fasád rodinného domu – Bombafasada.sk

Čistenie fasád rodinného domu – Bombafasada.sk

Myslite na životné prostredie

Kontaktné čistenie fasád nie je jediná novinka, s ktorou Bomba Fasáda prišla. Je ňou aj 100% ekologicky rozložiteľný roztok, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Účinne zlikviduje organizmy na fasáde a zároveň ju zakonzervuje. Tým vylúči potrebu nanášať penetračný náter.

Spôsob nanášania roztoku so sebou zároveň prináša ušetrené financie za elektrinu a vodu, ktoré sa pri vysokotlakovom čistení prejavujú v podobe skrytých poplatkov. Výhodou je aj čistota domu či paneláku počas a po čistení. Vysokotlaková metóda umývania fasád totiž spôsobuje zašpinenie okien, dverí, terás či ciest, ktoré potrebujete neskôr umyť.

Kedy je ten správny čas na vyčistenie fasády?

Umývanie fasád je možné realizovať po celý rok. Niektoré spoločnosti dokonca ponúkajú bezplatnú ukážku na celom území Slovenska, pri ktorej zodpovedajú všetky vaše otázky. Medzi ne patrí aj vyššie spomenutá Bomba Fasáda.