Lapač snov: Amulet, ktorý ochráni spánok

Lapač snov: Amulet, ktorý ochráni spánok

Stretli ste sa s ním ale nepoznáte jeho význam? Lapače snov nie sú len efektnou dekoráciou ale aj symbolom pokojného spánku a pekných snov. Odkiaľ tento talizman pochádza, ako harmonizuje energiu v priestore a či si ho dokážete vyrobiť aj doma? Poznáme odpovede na všetky otázky!

Talizman pre pokojný spánok

V jeho posvätnú silu verili už starí Indiáni. Aj preto ich vešali všade vôkol seba, do každej miestnosti aj za hlavu spiaceho. Jedna z mnohých legiend totiž hovorí, lapače snov zachytávajú zlé sny, ktoré zničené už pri východe slnka, prvým denným svetlom.

Jedinečný amulet v sebe ukrýva niekoľko významov. Od zachytenia zlých snov, až po čistenie energií, ochranu či pokojného spánku. Niet sa čomu čudovať, že sa v súčasnosti objavujú hlavne v detských izbách, kam ich umiestňujú mamy pre svoje milované ratolesti.

Symbolika lapača snov

Lapač snov pozostáva z niekoľkých častí, ktoré so sebou úzko súvisia, spolupracujú a majú svoje opodstatnenie. Ešte predtým, ako si vyrobíte vlastný, zoznámte sa s nimi.

Lapač snov: Amulet, ktorý ochráni spánok

Lapač má tvar kruhu, ktorý je symbolom cyklu života, Slnka a Mesiaca a spolu so sieťou chránia pre negatívnymi silami a vplyvmi. Sieť sa vzhľadom podobá pavučine, v ktorej „končí“ všetko zlé. Ďalšou súčasťou lapača snov sú pierka a koráliky, ktoré sú naopak symbolom pozitívnej energie. Vďaka nim sa udržia a naplnia všetky sny a vízie, pretože zostávajú v sieti lapača snov. A ako bude vyzerať ten váš?

Urobte si lapač snov

Výroba lapača snov je pomerne jednoduchá a ponúka množstvo alternatív a kombinácií. To, ako bude ochranný amulet vyzerať závisí len od vás, nezabudnite do neho vložiť nielen vlastnú dávku kreativity ale aj pozitívnej energie.

Ako na to?

Pomocou priadze či vlny začnite na papierom alebo vyšívacom kruhu obmotávaním tvoriť pavučinu – sieť. Jej vzhľad či hustota závisí od vašich preferencií. V rámci procesu sa „cesta“ často ukáže prirodzene sama. Nezabudnite zakomponovať niekoľko korálikov, ktoré zaistíte uzlíkom. Zapletaním sa dostaňte až do stredu kruhu, kde bude umiestnený hlavný korálik, ktorý predstavuje človeka. Takto pripravený kruh so sieťou treba doplniť o visiace časti, na ktorých budú pierka, ďalšie koráliky či strapce.