Pohovka je kráľovná malometrážnych bytov

Pohovka je kráľovná malometrážnych bytov

Bez sedacej súpravy sa nezaobídeme v žiadnom modernom interiéri. Dokiaľ sedávame na posteli, je náš život skôr študentským. Práve s pohovkou sa mení a naše bývanie sa stáva skutočným bytom.

Cena bytov rastie. U nás, na Slovensku, sa v druhom kvartáli 2021 vyšplhala cena za meter štvorcový na 2052 €. V Bratislave je to dokonca 2787 €/m2. To všetko vedie k tomu, že kupujeme byty menšie. Hitom sú garsónky až byty 2+kk, plocha bytu často nepresiahne 50 m2V takto úsporných interiéroch potom len ťažko nachádzame priestor pre umiestnenie sedacej súpravy. Ideálnym riešením sú pohovky. Vyzerajú elegantne, môžu byť dokonca dizajnové. Naviac cena pohovky je nízka a nejedná sa o investíciu, u ktorej budeme musieť dokonca zvažovať pôžičku. Pohovka dá interiéru dizajn, vnesie do bývania pohodlie aj praktické funkcie.

Moderné pohovky majú zaujímavé vychytávky

Pohovky sú ideálne na sedenie pre dvoch až troch ľudí. Bývajú vzdušné, často so zaujímavými prvkami. Takým môže byť napríklad praktický stolík, na ktorý sa vie premeniť stredná časť pohovky, bohatý úložný priestor, či rozkladací mechanizmus.

Rozkladacie pohovky na prechodné aj trvalé spanie

V garsónkach môže pohovka poslúžiť aj ako riešenie pre trvalé spanie. Pravdou však je, že sa rozkladacia pohovka viac hodí pre spanie prechodné. Vďaka nej jednoducho vytvoríte miesto pre prespanie návštev – rodičov, ďalšej rodiny i kamarátov. Dobre si vždy overte, aká je veľkosť plochy na spanie, ktorú rozkladací gauč ponúka. Často vás môže prekvapiť, že pohovka, od ktorej by ste to na prvý pohľad nečakali, dokáže ponúknuť viac miesta na spanie, než taká, ktorá vyzera masívne a štedrejšie. Pre spanie dvoch ľudí je minimálna odporúčaná šírka 120 cm.

Pohovky aj do väčších izieb

Pohovky, hlavne tie rozkladacie, však nenachádzajú uplatnenie len v malých bytoch. Hodia sa aj do veľkých bytov a do domov, kde sa stávajú súčasťou detských izieb či spální. Tu sa môžu použiť ako privátna sedačka, ale aj ako pohotovostné miesto na spanie.