Narodilo sa vám bábätko? Oceňte aj jeho mamičku!

Nie je to tak dávno, čo ste si  vašou snúbenicou vymieňali obrúčky a zrazu, možno ani neviete ako, ste rodičmi. To je veľký míľnik v spoločnom živote, ktorý všetko zmení, už nikdy nebudete len vy dvaja, konečne ste vytvorili rodinu.

Novopečená mamička si bez preháňania zaslúži všetok váš obdiv a lásku. Za to, že priviedla na svet vaše dieťatko, že sa bude oň starať a vychovávať ho, takže to najmenej, čo môžete urobiť je vyjadriť jej veľkú vďaku.

Mnoho mužov volí poďakovanie formou drahého šperku, nakoľko je to dar, ktorý prežije roky a často sa z prstienka či zlatých náušníc stane rodinný klenot, ktorý putuje generáciami.

Šperk je ozaj ideálnym darom pri narodení dieťaťa, pretože je dlhotrvácny, dalo by sa povedať až večný. Keď siahnete po kvalitnom šperku, aj o mnoho rokov neskôr sa bude z neho vaša manželka tešiť a pochváli sa ním aj vašim deťom.

Nemáte však jasno v tom, aký šperk je najvhodnejší? Na to pravdaže neexistuje jednoznačná odpoveď, nakoľko veľa závisí od vkusu, ktorý máme každý odlišný, avšak sú isté zvyklosti, podľa ktorých by ste sa mohli riadiť aj vy.

Tradícia hovorí, že pri narodení dieťaťa by sa novopečenej mamičke mali dávať šperky osadené v ružovom či bielom zlate. Nezvažujte však len kov či farebný odtieň šperku, rovnako tak myslite aj na jeho praktickosť.

Symboly, ktoré veľa znamenajú

naušnice 2Muž, žena a dieťa. Trojica, ktorá má svoju symboliku aj čo sa šperkov týka. A práve v tomto prípade, keď chcete obdarovať matku vášho novonarodeného dieťaťa, je celkom na mieste ju dodržať.

Môžete podarovať buď šperk zložený z troch druhov zlata, nakoľko biele zlato symbolizuje čistotu, t.j. dieťa, ružové zlato zasa nežnosť – ženu a žlté zlato silu – muža.

Môže ísť o akýkoľvek typ šperku, najčastejšie oteckovia siahajú po náhrdelníku, náramku či prsteni, ale ani kúpa zlatých náušníc nebude márna.

Druhou trojkombináciou je šperk zložený z troch kameňov. Tri kamene totiž taktiež symbolizujú muža, ženu a dieťa, tri piliere, ktoré tvoria rodinu. Najčastejšie to bývajú drahokamy, prípadne diamanty. Farebnosť drahokamov by mala byť jednotná, ale je dovolené, aby sa hlavný kameň mierne odlišoval. Môže mať teda jedinečnú farbu, ktorá symbolizuje narodenie chlapca alebo dievčatka.

Rozlišujú sa preto drahokamy typické pri narodení chlapca a dievčaťa.

Ktoré to sú?

Žene, ktorá porodila chlapčeka, podarujte modrý diamant - vyžaruje totiž silu a sebaistotu alebo akvamarín - jeho blankytná modrá farba pôsobí nežne a charizmaticky.

Typickým drahokamom pri narodení dievčaťa je zasa ružový diamant - vo všeobecnosti symbolizuje dieťa a jeho nežnosť, turmalín - romanticky ružový, vďaka čomu pôsobí láskyplne a veľmi jemne alebo perla - drahokam symbolizujúci ženskosť a nevinnosť.

 

Veríme, že sme vás inšpirovali a oceníte svoje polovičky tak, ako si zaslúžia.