Najznámejšie a najpopulárnejšie web stránky na svete

Niektoré weby môžeme zaradiť medzi skutočne prevratné. Poznajú ich ľudia takmer na celom svete a svojim vynálezcom zarobili skutočne množstvo peňazí. Mnohé z nich používame na Slovensku už roky. Zjednodušujú nám komunikáciu, umožňujú vyhľadávanie informácií, prinášajú zábavu... Iste medzi nimi nájdete aj svoju obľúbenú stránku. Tu sú niektoré z nich.

  1. Google. Tento internetový gigant funguje od roku 1998. Je to najrýchlejší a najrelevantnejší vyhľadávač vôbec, ktorý každodenne používajú milióny ľudí. Pri jeho vzniku fungoval Google len ako vyhľadávač, no dnes ponúka svojim užívateľom mnoho ďalších služieb. Obľúbená je aplikácia Google Earth, vďaka ktorej je možné virtuálne precestovať celý svet, či Google Maps, vďaka ktorým sa nestratíte. Za zmienku iste stojí i významný marketingový nástroj Google AdWords, či Google Analytics.
  2. Youtube. Kým Google dominuje vyhľadávaniu informácií všeobecne, pri hľadaní, zdieľaní a vkladaní videí poslúži Youtube. Založený bol v roku 2005. Zdieľanie videí na Youtube je mimoriadne jednoduché, vďaka čomu si získalo milióny užívateľov. V prípade, že ste autorom obľúbených a často prezeraných videí, môžete si vďaka spolupráci s Youtube i čo to privyrobiť!
  3. Wikipédia. Známa tiež ako internetová encyklopédia, je studnicou múdrosti. Obsah Wikipédie je síce tvorený užívateľmi, no správcami stránky je kontrolovaný a upravovaný. Preto tu nájdete len pravdivé a spoľahlivé informácie. Jej výhodou je tiež to, že je dostupná v mnohých svetových jazykoch.
  4. Facebook. V tomto zozname zaiste nesmie chýbať. Práve vďaka nemu je meno zakladateľa Marka Zuckerberga známe po celom svete tak, ako aj jeho výtvor. Spočiatku malo ísť len o spojenie študentov Harvardu. No dnes Facebook spája (nielen študentov) po celom svete. Táto sociálna sieť umožňuje okrem komunikácie prostredníctvom chatu a správ tiež zdieľanie fotografií a videí.
  5. eBay. Azda žiadny internetový obchod sa nemôže pochváliť tak obrovskou celosvetovou popularitou, ako práve eBay. Na tomto aukčnom portáli môžete kúpiť takmer čokoľvek.

Nmedia /  Dollar Photo Club