Nájdete ho aj v moderných domácnostiach. Tradičný umelý stromček z PVC

Nájdete ho aj v moderných domácnostiach. Tradičný umelý stromček z PVC

Vianoce budú, či bude naše obývačky zdobiť živý, alebo umelý vianočný stromček. Ich význam je taký hlboký, že by nám ho nemala zastrieť honba za perfektnými vianočnými darčekmi či dokonalou vianočnou výzdobou. Ak aj tohto roku na Vianoce vytiahnete PVC vianočný stromček, určite vašu sviatočnú atmosféru nepokazí.

Materiál a spracovanie tradičných vianočných stromčekov

Tradičné umelé stromčeky z PVC (polyvinylchlorid) spoznáte podľa toho, že majú ploché ihličie. Z diaľky však mnohé vyzerajú prirodzene a ako živé. Ak na takýto typ vianočného stromčeka husto naukladáte ozdoby, určite na seba nebude pútať pozornosť materiálové spracovanie stromčeka a tvar ihličia. Ide len o to, ako sa s výzdobou pohráte. Stačí sa držať moderných trendov. Kto na stromček navešia ligotavé girlandy a anjelské vlasy, nedosiahne moderný efekt, zato sa priblíži k Vianociam strávených v detstve u svojich starých rodičov. Tam na stromčeku podobné ozdoby chýbať nemohli.

Postavíte ho hravo

Tradičné umelé vianočné stromčeky poznali už naši starí rodičia. No kým oni sa často trápili so skladaním stromčeka ako dnešné deti pri skladaní lega, dnes doba pokročila. Už nemusíme jednotlivo skladať kmeň a doň vhodne pozapichovať vetvičky a snažiť sa, aby stromček vyzeral čo najprirodzenejšie. Nič nie je horšie ako sa pri stavaní vianočného stromčeka pohádať! Tradičné PVC stromčeky, ktoré nájdeme v obchodoch dnes, sa zväčša predávajú v celku, prípadne sa skladajú len z pár častí, aby bolo stavanie vianočného stromčeka čo najjednoduchšie. Už len správne vytvarovať konáriky, navešať na stromček svetelnú reťaz a ozdoby a výsledný efekt je ohromujúci ako každý rok.

Ako ho ozdobiť

Zatiaľ čo moderné 3D vianočné stromčeky majú ploché ihličie len vo vnútorných častiach stromčeka a zaoblené na najviditeľnejších miestach, tradičné stromčeky z PVC sú pokryté plochým ihličím celé. Jednoduchosť materiálu teda nezakryjete, môžete však docieliť to, aby oveľa viac ako materiál pútala pozornosť samotná výzdoba stromčeka. Tradičné vianočné stromčeky sú vďaka cenovo dostupnému materiálu najlacnejšie na trhu s vianočnými stromčekmi, a tak si môžete dopriať o niečo drahšie a luxusnejšie ozdoby, prípadne viac vianočných ozdôb. Aká je ďalšia výhoda PVC stromčeka? Keďže nie ste nútení zháňať stromček každý rok, úplne vám stačí riešiť jeho výzdobu. Čo ušetríte na stromčeku, miniete na dekoráciách.

Starostlivosť o PVC stromček a jeho životnosť

Keď vianočný stromček z PVC vytiahnete po dlhom čase z pivnice, stane sa, že z neho pár „ihličiek“ vypadne. Je to preto, že sa počas výroby namotáva na drôtené vetvičky a po čase sa na tenké pásy nastrihané ploché „ihličie“ môže uvoľniť. Preto sa odporúča stromčeky zbytočne netrápiť neustálym skladaním a rozkladaním. Ak máte v pivnici dostatok miesta, stačí stromček v rozloženom stave zabaliť do ochrannej fólie. Pred Vianocami ho už len stačí zbaviť prachu navlhčenou handričkou a správne dotvarovať konáriky. Predpokladaná životnosť tradičného umelého stromčeka z PVC je do desať rokov, všetko záleží od starostlivosti o stromček, spôsobu jeho spracovania i skladovania. Ak váš vianočný stromček časom stratí pôvodný tvar a hustotu, odporúčame vám ho vymeniť za nový, aby v miestnosti nepôsobil ako strašiak.