Apple predstavil nový iPhone 15: čo nové priniesol?

Apple predstavil nový iPhone 15: čo nové priniesol?

Jedno je isté – všetci nadšenci nových technológií na jeseň s napätím sledujú, aké novinky prinesie na trh Apple. Tento rok sú kľúčovým produktami spoločnosti inteligentné hodinky Apple Watch a nový iPhone 15, ktoré predstavili 12. septembra. Zistite s nami, aké vylepšenia prináša v porovnaní so svojim predchodcom práve najnovší iPhone 15.

iPhone 15 prichádza na trh v štyroch verziách

  • iPhone
  • iPhone Plus
  • iPhone Pro
  • iPhone Pro Max

Niektoré špecifikácie ostávajú rovnaké, iné sa menia. Procesor sľubuje lepší výkon, veľkosť úložiska však zostáva rovnaká. Podobne ako jeho predchodcov chráni iPhone 15 ochranné sklo Ceramic Shield, nemení sa ani veľkosť obrazovky.

Smartfón je teda dostupný v 2 veľkostiach displeja – 6,1 a 6,7 palca, tentokrát s maximálnym jasom pri sledovaní HDR až 1600 nitov. Aj základnej verzii nájdete v tohtoročnom modeli Dynamic Island – premyslený dizajn, ktorý odstránil pre mnohých neobľúbený výrez na obrazovke.

Kompletné technické informácie a prehľad zmien nájdete v článku od TouchIT.

Unikátna titánová konštrukcia

Verzie Pro a Pro Max sa pýšia ešte nižšou hmotnosťou ako minuloročné modely. IPhone 15 Pro váži len 187 gramov, Pro Max 221 gramov. Pribudlo aj nové akčné tlačidlo na aktiváciu tichého režimu, spustenie fotoaparátu alebo hlasových poznámok.

Horúca novinka – USB C

Iphone prichádza na európsky trh vôbec po prvýkrát v histórii s USB-C konektorom. V porovnaní s Lightning sa zvýši prenosová rýchlosť dát a zjednoduší nabíjanie. K tomuto kroku Apple pristúpilo v súvislosti s nariadením Európskej únie.

iPhone 15 sľubuje lepšie fotografie

Hlavná kamera s rozlíšením 48 Mpx, 2x bezstratový zoom, vylepšené portrétne fotografie. Štandardné nasnímané fotografie budú mať rozlíšenie 24 Mpx, čo je až dvakrát viac ako mal jeho predchodca. Vo verzii Pro Max je iPhone vybavený teleobjektívom s 5x optickým zoomom, v základnej verzii zostáva 3x optický zoom.

Minúta po minúte: Viac o tom, ako prebiehalo predstavenie novinky od Apple – iPhone 15 vám prináša TouchIT – váš sprievodca svetom moderných technológií.