Na čo myslieť pre založením hypotéky? Tohto sa určite držte!

Na čo myslieť pre založením hypotéky? Tohto sa určite držte!

Túžite po svojom vysnívanom dome alebo byte a chceli by ste ho vlastniť? V tom prípade sa pravdepodobne bez vybavenej hypotéky nezaobídete. Aby všetko prebehlo hladko a bez akýchkoľvek problémov, prinášame vám rady, na čo by ste pred založením hypotéky mali určite myslieť.

Chcete v banke získať čo najlepšie podmienky na hypotéku? V tom prípade vám odporúčame plánovať si ju v čase, keď budete mať stabilnú prácu a príjem. Odporúča sa pracovať aspoň rok v nejakom zamestnaní a mať stabilný príjem. Bankám zvyčajne stačí len 6 mesiacov, avšak čím dlhšie budete mať stabilný príjem, tým väčšie výhody môžete získať. V dnešnej dobe sa hypotéka dá vypočítať aj online. Teda, to znamená, že vy uvediete váš priemerný mesačný príjem, sumu, ktorú by ste si chceli požičať a online kalkulačka vám vypočíta, ako dlho a v akých mesačných čiastkach budete hypotéku splácať.

Nekonajte zbrklo

Ešte predtým, ako sa rozhodnete navštíviť banku a požiadať o hypotéku, dobre si to premyslite. Ide totiž o záväzok na veľmi dlhú dobu, na veľmi veľkú časť z vášho života. Preto si to dobre premyslite, spravte si vlastné rozpočty a poraďte sa aj so svojou polovičkou, čo bude pre vás najlepšie. Následne si vyberte banku, ktorej dôverujete a o ktorej viete, že vám ponúkne tú najvýhodnejšiu hypotéku. Neváhajte si vopred urobiť aj malý prieskum na trhu. Zaberie vám to istý čas, avšak vďaka tomu možno neskôr ušetríte nemalé peniaze.

Myslite na úspory

Myslite na to, že 20 % zo sumy, ktorú si chcete požičať, musíte mať našetrené. Preto na to myslite dostatočne vopred a pokiaľ je to možné, každý mesiac si z vášho príjmu odložte určitú čiastku. Uvidíte, že sa vám to veľmi vyplatí. Nebudete mať potom náhle stres, vďaka čomu vaše založenie hypotéky prebehne maximálne hladko a bez akýchkoľvek problémov.