Matrac pre dokonalú oporu vášho tela počas spánku!

Aj keď si to možno neuvedomujeme, v posteli trávime približne tretinu nášho života, a to je skutočne dosť, nemyslíte? Práve z tohto dôvodu by sme mali brať vysoký ohľad na výber kvalitného matracu, ktorý je zárukou dokonalej opory tela počas celej noci. Ako rozoznať, ktorý matrac je pre nás ten pravý?

Materiál – penový alebo pružinový matrac?

Pri výbere správneho matracu je dôležité zvážiť predovšetkým materiál, z ktorého je vyrobený, no taktiež je nutné ujasniť si spiace návyky a vašu hmotnosť, keďže aj takéto parametre rozhodujú o konečnom výbere. Čo sa týka materiálu, poznáme vysokokvalitné lacné matrace - penové a pružinové. Nedá sa povedať ktorý z nich je lepší, keďže každému vyhovuje niečo iné. Čo sa týka penových matracov, medzi ich výhodu patrí pružnosť, ale i to, že kopírujú tvar tela. Sú pevné, vzdušné, zdravotne nezávadné a majú vysokú životnosť! Týmito vlastnosťami disponuje POR pena, no veľmi podobné vlastnosti má i studená HR pena, ktorá je však o niečo tvrdšia, čo ocenia hlavne ľudia trpiaci bolesťami chrbtice. Pamäťová pena poskytuje dostatočnú oporu tela, je mäkšia, no v lete vám môže byť až príliš horúco, keďže tieto matrace takpovediac, hrejú. Pružinový matrac je charakteristický vysokou pevnosťou a ide v podstate o akúsi klasiku, ktorá je o niečo tvrdšia v porovnaní s penovými matracmi, no treba dodať, že pružinový matrac je jednou z najlepších volieb pre ľudí s nadváhou.

A čo taký rozmer?

Bežne sa matrace vyrábajú v rôznych rozmeroch, keďže záleží na tom, či pôjde o detský matrac alebo matrac určený pre dospelých. Detské rozmery sú 120x60, 140x70 a klasické rozmery určené pre dospelých ľudí sú 120x200, 140x200, 160x200 a 180x200, čiže je len vás, ktorý z týchto rozmerov vám bude najviac vyhovovať. Základom je, aby ste sa cítili pohodlne a strávili pokojné noci bez bolesti, ktorá nás dokážu veľa krát odrovnať na celý deň.