Máte problémy s kanalizáciou alebo potrubím? Pomôže vám ich monitoring

Máte problémy s kanalizáciou alebo potrubím? Pomôže vám ich monitoring

Nielen v rodinných domoch nastáva často problém s kanalizáciou alebo upchatým potrubím. Odhaliť príčiny týchto problémov býva časovo i finančne náročné a sami si celkom iste neporadíte. Môžete síce vyskúšať rady susedov, babky či tipy z internetu, ale napokon sa budete musieť obrátiť na profesionálov.

Najčastejšie problémy s kanalizáciou a potrubím

Problémy s kanalizáciou sa môžu vyskytnúť kedykoľvek a prejaviť sa v priebehu minúty razantnou silou. V prípade havárie vám neostáva nič iné, ako sa obrátiť na vodárov alebo firmy poskytujúce inštalatérske služby. V menších mestečkách sa čaká na opravy aj niekoľko dní, ale havarijná služba Bratislava pracuje ako hodinky a je vám k dispozícii 24 hodín denne. Medzi najčastejšie poruchy súvisiace s kanalizáciou a odpadmi patrí prasknutie potrubia, ktorého príčinou bývajú napríklad pukliny v potrubí. Praskliny sa v počiatočnom štádiu dajú veľmi ťažko odhaliť. Vo väčšine prípadov zistíte ich prítomnosť na jar. Počas zimy sa totiž praskliny naplnia zamrznutou vodou, celú zimu sa zväčšujú a na jar začne cez trhliny unikať voda. Druhým zdrojom porúch bývajú uviaznuté predmety v potrubí alebo jeho zanesenie sedimentmi. Potrubie prechádzajúce cez exteriér môže zarásť koreňmi stromov a rastlín. Ako posledné musíme spomenúť neodborné zásahy do potrubia, jeho laickú montáž a nesprávne prepojenie častí potrubia.

Spoľahnite sa na profesionálne služby

Základom každej úspešnej opravy je odhalenie poruchy. Samozrejme, že voľným okom nie je možné poruchu potrubia identifikovať. Havarijné vodárenské a inštalatérske firmy majú k dispozícii techniku, ktorá behom pár minút dokáže prejsť potrubím a zmonitorovať jeho stav. Monitoring potrubia detekuje všetky poruchy v potrubí, prípojkách, rozvodoch a dokonca aj v klimatizácii. Následne sa odborník rozhodne, akým spôsobom bude poruchu riešiť. Ide napríklad o čistenie kanalizácie vysokým tlakom, krtkovania odtokov a potrubí alebo výmena prasknutého potrubia. Niekedy je nutné na tieto opravy využiť techniku umožňujúcu výkopové a zemné práce. Z uvedených informácií je zrejmé, že jedine havarijná služba vám dokáže poskytnúť kompletný servis ušitý na mieru danej poruchy.