Maliarske umenie je stále živé

Moderné bývanie si žiada moderné riešenia a bytové doplnky nie sú v tomto prípade výnimkou. Hoci maliarske umenie je staré ako ľudstvo samo, človek k nemu má aj dnes stále silný vzťah. Možno práve preto, že je dedičstvom našich predkov, hlboko zakorenené v nás samotných.

 

Všetko to začalo pomerne jednoduchými maľbami na stenu jaskýň, pokračovalo maľovaním na plátno a rôzne iné podklady a vyvrcholilo prepojením obchodu a umenia, preto predaj obrazov na stenu nie je ničím výnimočným. Ponuka je naozaj bohatá, vyberie si z nej každý.

 

Popremýšľajte

Pre vyznávačov harmónie a pokoja sú ako stvorené obrazy tematicky zamerané na prírodu. Napriek tomu, že nám pretechnizovaná doba mnohé uľahčuje, voľného času máme stále menej. Častokrát sa niekde z nášho vnútra ozýva hlások, ktorý nabáda k zastaveniu a uvedomeniu si samých seba vo svete, priestore a čase. Podobné pocity vo vás možno vyvolajú aj obrazy s motívom prírody. Nie každý má čas a možnosť nechať sa pravidelne obklopiť blahodarnou silou zelene, preto je dobré si jej moc nechať pripomínať, hoc aj každý deň.

 

Nestresujte sa

Podľa východného učenia feng shui je spálňa najdôležitejšou miestnosťou v byte. Moderný obraz do spálne s tématikou tohto učenia preto rozhodne nebude momentom, ktorým niečo pokazíte. Práve naopak, môžete si ním napomôcť k zdravšiemu a lepšiemu spánku, väčšej duševnej pohode, prosto k plnohodnotnému oddychu. Obrazy s motívom feng shui sú farebne vyvážené a vyladené do príjemných relaxačných tónov.

 

Buďte jedineční

Moderný obraz na plátne by mal byť na úrovni. Tú umeleckú získa už len tým, keď bude maľovaný ručne. Maliarske umenie, to je predovšetkým ručná práca a takto vytvorený obraz vás dostane svojou jedinečnosťou a variabilitou, ktorá sa vám naskytne pri možnostiach jeho umiestnenia. Vstupné priestory, obývačky, predsiene, všade tam váš ručne maľovaný obraz bude vyzerať skvele.