Domáce DECO trendy 2016

Bytové trendy sa menia z roka na rok, preto je ťažké ich sledovať a prispôsobiť sa. Pokiaľ ale chystáte renováciu, prípadne výstavbu nového rodinného domu, možno sa necháte inšpirovať našimi postrehmi. Nech sa páči, v nasledujúcom článku Vás oboznámime s tým, čo práve frčí.

Čierna antikorózna oceľ

Farby kuchynských spotrebičov sa menia rýchlejšie ako nálada ženy, povedal jeden z prestížnych dizajnérov. Za posledné roky sa zmenili hneď niekoľkokrát. Svojho času dominovali pastelové odtiene, dnes je však realita troška iná. Boom zažíva leštená nerezová oceľ tmavej farby. Ak teda chcete držať krok s dobou, možno si vyhliadnite takéto elektrospotrebiče. Namiesto žiariacich strieborných variantov stavte na čiernu eleganciu.

Vyhrievaná podlaha pri vchodových dverách

Ak si myslíte, že kúpeľňa je jediné miesto, kde sa hodí vyhrievaná podlaha, ste na omyle. Namontovať ju rovno ku vchodu sa zdá dizajnérom ako brilantný nápad. Výhody oceníte najmä v zimnom období. Určite poteší, keď prídete domov, vyzujete si topánky a ihneď si zahrejete skrehnuté chodidlá.

Formálne jedálne

Ako vnímate spoločnú večeru s rodinu? Ak má u Vás určitú hodnotu, potom si prídete na svoje aj pri plánovaní jedálne. Našťastie, stále viac majiteľov domov chce do interiéru zaradiť formálnu jedáleň namiesto pracovne, čo svedčí o tom, že staré tradície sa stále držia pri živote. V prípade, že si zakladáte na elegancii, voľte fialovo-bielu kombináciu.

Farby a textúry

Hoci nie je nič zlé na jednofarebnom zariadení, možno je čas okúsiť niečo živšie. Schovajte z drezu čistiace prostriedky a na steny nalepte tapety s pestrofarebnou textúrou. Párujte, kombinujte, experimentujte. Uvidíte, že výsledok bude ohromujúci.

Mramorové akcenty

Mramor zažíva v poslednom období skutočne zlatú éru. Kým ale začnete šalieť (a Vaša peňaženka s Vami), mali by ste mať na pamäti, že nemusí ísť o nič okázalé. Skúste svoju pozornosť sústrediť skôr na malé nenápadné detaily (svietniky, kvetináče, podnosy, hodiny). Ak bude toho príliš, izbám to vdýchne chlad.

Kvetiny (ako ich poznáte od starej mamy)

Okrem noviniek si tento rok dovolili dizajnéri aj malý návrat do minulosti. Ak si pamätáte z návštevy u babičky pohodlné kreslá s veľkými kvetinami, pokojne si jedno také kúpte.

Renesancia kúpeľňových zrkadiel

Prosté obdĺžnikové zrkadlo ide do úzadia. Aj toto zdanlivo nenápadné príslušenstvo do kúpeľne si predsa zaslúži malú zmenu. Niet pochýb o tom, že už nepatrná úprava môže pridať na celkovej atmosfére. Vyberajte teda model, ktorý je akýkoľvek, len nie všedný.

Mišmaš v kuchyni

Pokiaľ milujete všetko nevšedné, tento trend bude presne pre Vás. Čo takto skombinovať rustikálny drevený strop s bielymi dlaždicami a pestrým kobercom? Celé to môžete zavŕšiť mramorovou pracovnou doskou.

Krby

Rustikálne vyzerajúce krby sa stávajú opäť ústredným bodom miestnosti. Namiesto veľkého televízora nad krbom tam umiestnite nenápadný obraz, prípadne nechajte plochu nevyplnenú. Dominantou má byť totiž krb, ktorý ma evokovať pravú rodinnú pohodu.

Prepych v kúpeľni

Možno sa Vám zdá, že kúpeľňa je miesto, kde je neustále neporiadok (pohodená bielizeň, rozhádzaná kozmetika). Aj tomuto ale odzvonilo. Čo takto umiestniť tam plyšové kreslo a čerstvé kvety?

Pri prerábaní a zariaďovaní prajeme veľa zábavy, ale aj kreatívneho ducha.
Autorské právo: bialasiewicz / 123RF Reklamní fotografie