14 skvelých vynálezov, o ktorých existencii ste netušili

V jednoduchosti je krása. A to rozhodne platí, aj pokiaľ ide o nové, často až priekopnícke vynálezy, ktorých snahou je zjednodušiť nám život. Čo na tom, že v drvivej väčšine prípadov sa to nepodarí, prípadne ich vlastne ani nepotrebujeme? Je fajn uľahčiť si život, hoci aj za pomoci jedného zo štrnástich originálnych vynálezov, ktoré uzreli svetlo sveta, lebo niekomu niečo kreatívne napadlo. A zrazu boli z prvotnej myšlienky oficiálne patenty, prebehla aj povinná registrácia ochrannej známky tak, ako má, len nech vynález ostane v rukách jeho tvorcu. Veď nikdy neviete, či sa z na pohľad nepotrebnej zbytočnosti časom nestane vecička, bez ktorej nebudeme vedieť existovať.

Vynálezy naše každodenné

Čo niekoho motivuje k tomu, aby niečo nové vynašiel? Zvyčajne je za tým potreba. Práve tá je matkou všetkých vynálezov. A hoci to zrejme neplatí stopercentne pre všetky vynálezy, ktoré vám teraz predstavíme, väčšinu z nich skutočne možno považovať za užitočné vecičky. Čoskoro aj u Vás doma, ktovie...

Stačí trochu kreativity

Potreba niečo si uľahčiť, zrenovovať a k tomu ešte dostatok kreativity, to je tá vzácna kombinácia, ktorá je nevyhnutná na vynájdenie čohosi nového. Niečoho, čo nám môže zlepšiť, zjednodušiť životy. Ako napríklad žehliaca doska so zrkadlom, áno, aj také čosi už existuje, dáždnik s držiakom na pohárik, praktické vytláčadlo zubnej pasty, kolobežkový kočík pre všetky kolobežky milujúce mamičky, ktoré majú energiu na rozdávanie, prípadne sa chcú dostať po pôrode rýchlo do formy. Celkom prakticky znie aj vynájdenie stierača na zrkadlo, odmerka na špagety, nožnice na pizzu, rozprašovač citrónov, twister vidlička, kolíska pre mačku, držiak cibule, prsteň a otvárač na pivové fľaše v jednom (ale asi by to nemala byť obrúčka, páni), oddeľovač žĺtka od bielka a obnoviteľná sviečka.

Toto sú naozaj skvelé vynálezy, len čo je pravda. A keď namietate, že nič z vyššie menovaných vecí vlastne vôbec, ale vôbec nepotrebujete, ba dokonca sa Vám poniektoré zdajú úplne zbytočné, asi máte pravdu. Ale, úprimne, kto sme my, „nevynálezcovia“, aby sme posudzovali a kritizovali? Veď ani Edisonovi nikto netlieskal, keď vynašiel žiarovku a dnes? Viete si svoj život predstaviť bez umelého svetla? Všetky registrované patenty vyššie v našom živote spôsobili revolúciu.

Autorské právo: zerbor / 123RF Reklamní fotografie