Listová kabelka nielen na ples

Každá žena by mala vlastniť niekoľko typov kabeliek, väčšie, menšie, do ruky alebo na rameno. Medzi listovými kabelkami nájdete pár takých, čo sú univerzálne, vhodné do kaviarne, divadla i na diskotéku, ale špeciálne druhy príležitostí si žiadajú kabelku na mieru.

Malé, ale praktické dámske kabelky

Listové kabelky charakterizujú malé rozmery a ich vzhľad často pripomína klasickú listovú obálku. Vaši partneri s najväčšou pravdepodobnosťou netušia, čo sa pod pojmom listová kabelka ukrýva, alebo si rovno predstavia veľkú poštársku tašku. Nám to však vôbec neprekáža, výrazy zo sveta ženskej módy, ako i to, čo všetko sa do takej listovej kabelky zmestí, poznáme najlepšie my a to nám postačuje. I drobná listová kabelka môže ukrývať veľa praktického priestoru a vreciek, vďaka čomu už nikdy nemusíme pátrať po minciach, rúži alebo našej vizitke. Kabelku si môžeme zobrať do práce, na romantickú večeru, prechádzku, dlhé nákupy, ale napríklad i významné spoločenské udalosti, akými sú plesy, bankety, módne prehliadky alebo návšteva divadla. Dámy si kabelky vyberajú podľa toho, čo všetko si v nich potrebujú uskladniť. Listové kabelky s pevnými stenami poskytujú oveľa obmedzenejší priestor ako tie, ktoré sú mäkké. Luxusný zjav dodáva dámskej kabelke nielen štítok s uvedením značky, ale tiež každý jeden detail. Či už je to prítomnosť strapcov, lesklých kamienkov, flitrov, kvalita kože alebo látky, alebo nápadité prešívanie. Dámy majú skúsenosť s tým, že značkové druhy kabeliek slúžia skutočne celé roky, a to i napriek tomu, že ich využívajú veľmi často. Vďačíme za to tým najkvalitnejším materiálom, ale tiež precíznemu šitiu.

Do terénu s „listovkou“

Keď sme hneď na začiatku spomenuli, že špeciálne príležitosti si žiadajú listovú kabelku na mieru, isto ste sa samy seba pýtali, či je voľba kabelky k aktuálnemu outfitu naozaj vedou. Niektoré sme sa s módnymi zásadami v krvi narodili, iné ich musíme „odkukať“ z nášho okolia alebo módnych blogov. Listovú kabelku možno bez výčitiek svedomia nosiť k rifliam a lodičkám, rifliam a teniskám, k minišatám, spoločenským šatám, ale i k legínam. Dáme daruje ženskosť rovnako ako topánky na vysokých podpätkoch. Kabelky s vybíjaním, so strapcami alebo farbami hýriace kúsky, ktoré sú bohaté na výrazné vzory, môžete bez výčitiek nosiť do práce alebo vo voľnom čase na stretnutia s priateľmi. Aplikácia romantickej čipky, perál či lesklých kamienkov však tieto dámske kabelky odsudzujú na nosenie počas výnimočných situácií – rande, slávnostná večera, návšteva diskotéky, párty alebo divadla. Ak by ste sa s prezdobenou „listovkou“ objavili v práci, pravdepodobne by vás zahrnuli množstvom otázok, kam sa večer chystáte, alebo by si jednoducho pomysleli, že ste trochu mimo. Ak zháňate elegantnú listovú kabelku na bežné nosenie, popozerajte sa po ležérnych strihoch, zaujímavom prešívaní alebo kabelkách s brošňou. Riešením je tiež zvoliť si úplne jednoduchý typ dámskej kabelky, ktorú viete osviežiť štýlovým príveskom.