Kvalitné pánske legíny na tréning

Kvalitné pánske legíny na tréning

Podávať maximálny výkon a dosahovať po každom tréningu progres môžete jedine tak, že sa budete cítiť pohodlne. Pre silové a kardio tréningy sú ideálnym spodným kúskom oblečenia kvalitné pánske legíny. Legíny nie sú len doménou žien. Nosia ich čoraz častejšie i muži, ktorí pochopili, že legíny skvele sedia na tele, odvádzajú pot a zároveň neprekážajú pri pohybe. Aké parametre je potrebné si všímať pri výbere pánskych legín?

Pánske legíny na tréning – druh športovej aktivity

V špecializovaných obchodoch nájdete veľký výber pánskych legín, ktoré sú rozdelené do kategórií podľa druhu športu. Pánske legíny na daný šport sú ušité s ohľadom na pohyb vykonávaný pri aktivite. Pohybu je prispôsobený strih, materiál a prešívanie. Pri behu a inom dynamickom športe oceníte rýchloschnúce legíny pre mužov. Pre cyklistov sú určené legíny v strihu po kolená. Na posilňovanie sa hodia šortkové legíny i dlhé legíny pánske.

Legíny pánske na šport - materiál

Všetky legíny pre mužov určené na šport sú vyrobené z elastických materiálov. Dôvod je jednoduchý – elasticitou je dosiahnutý efekt, kedy legíny na tele sedia pri každom, aj tom najnáročnejšom, pohybe. Zväčša ide o polyester s prímesou elastanu. Táto kombinácia je veľmi príjemná na dotyk a zároveň rýchlo schne. Veľkým bonusom je vysoká mechanická odolnosť, ktorá zaručí dlhú životnosť legín.

Pánske tréningové legíny – farby a detaily

Pánske športové legíny sa vyrábajú hlavne v tmavších farebných tónoch ako je šedá a čierna. Tieto farby sú praktické z hľadiska údržby a možností kombinácií s tričkom alebo mikinou. Legíny pre mužov môžete kúpiť s rôzne vysokým pásom. Niektorí muži preferujú strih pod pupok a iní vyvýšený strih. Dôležité je, aby mali legíny ploché švy, ktoré pri pohybe neomínajú pokožku. Pri športovaní sú dôležité tiež detaily ako sú vrecká, možnosť sťahovania v páse alebo reflexné prvky.

Pánske športové legíny – veľkosť

Počas športovania je nesmierne dôležité, aby vám oblečenie dokonale sadlo. Vždy sa riaďte veľkostnými tabuľkami predajcu. Veľkosť pánskych legín na športovanie sa môže u každej značky a výrobcu líšiť. Športové oblečenia sa najčastejšie označuje veľkosťami od S po XL resp. XXL. Pri spodnom oblečení je nutné porovnať tabuľku veľkostí s obvodom pása a bedier. Vyberte si obchod, ktorý ponúka možnosť bezplatného vrátenia tovaru, ak vám veľkosť nesadne.