Zaujala vás rohová sedačka Adan? - Estilofina

Kedy je najlepší čas vymeniť pohovku?

Pohovka je investíciou na niekoľko rokov, no nič nevydrží večne a aj tento kus nábytku je po istej dobe potrebné vymeniť. A kedy je ten správny čas na novú pohovku?

Kvalitná pohovka je vyrobená tak, aby vás doma svojou pohodlnosťou mohla tešiť čo najdlhšie, no aj na tomto kuse nábytku sa podpíše zub času. V tomto prípade je prirodzené, že sa začnete obzerať po jej náhrade, no je skutočne potrebné čakať až do momentu, kedy novú sedačku nekupujete preto, že chcete, ale preto, že musíte?

Kúpa, pri ktorej ušetríte 

Ideálnym obdobím na kúpu pohovky je práve čas zliav a výpredajov. Nebuďte ľahostajný až do momentu, kým sa vám pohovka rozpadne pred očami a poobzerajte sa po novej v predstihu. Signálom, že vám pohovka doslúži, môže byť jej vŕzganie či praskanie, začínajúce prepadnutie sedákov, vyblednutý a vyšúchaný poťah.

Zaujala vás horčicovo žltá pohovka Halle?  - Estilofina

Zaujala vás horčicovo žltá pohovka Halle? - Estilofina

Možnosťou je aj jej oprava, no pri výpredajových cenách pre vás bude výhodnejšie zakúpiť si novú, ako investovať ďalšie peniaze do starej. ,,V povianočnom období zavádzajú obchodníci výpredajové ceny, pri ktorých dokážete ušetriť príjemnú sumu peňazí. Na našom e-shope estilofina.sk sa nájde aj rozkladacia pohovka so zľavou až do 30%.” majiteľka e-shopu Estilofina.

Keď praktickosť zaostáva 

Zaujal vás TV stolík Justice ? - Estilofina

Zaujal vás TV stolík Justice ? - Estilofina

Kupovali ste si sedačku v čase, kedy vás doma alebo v rodine bolo menej? Ak sa vás v obývačke stretáva stále viac, nie je nad čím váhať. Netlačte sa na malej sedačke a stoličkách, keď si môžete pohodlne leňošiť na väčšej. Túto úlohu hravo zvládne rozkladacia pohovka, ktorú zložíte a rozložíte podľa vašej potreby.

Pokiaľ si lámete hlavu nad tým, kam odložiť všetky dokumenty, deky či časopisy a vaša komoda a TV stolík už na túto funkciu nestačia, dokáže tento problém vyriešiť rozkladacia pohovka s vlastnými zásuvkami.

A ak ste sa doma rozhodli vymeniť aj konferenčný stolík, TV stolík alebo obývačkovú stenu, nezabúdajte ani na pohovku, ktorá je najvýraznejším a najdôležitejším prvkom vašej obývačky a mala by s ostatným nábytkom tvoriť jeden harmonický celok.

Dôvod na zakúpenie novej sedačky môže byť aj to, že sa vám jednoducho zapáči iná. Vyberajte však rozumne, uprednostnite pohodlnosť a kvalitu, ktoré ocení celá rodina.

status: Žiada si vaša sedačka výmenu? Alebo sa obzeráte po štýlovejšom kúsku a neviete sa rozhodnúť? Prečítajte si nový článok magazínu sen.sk s niekoľkými dôvodmi na kúpu novej pohovky, na ktorom sme sa podieľali aj my.