Xiaomi Redmi Note 9

Čo by ste mali vedieť o Xiaomi Redmi Note 9?

Nie je novinkou, že vo svete smartfónov sa rôzne verzie vylepšujú každých pár mesiacov. Spoločnosti prichádzajú na trh so zaujímavými možnosťami a niekedy je ťažké mať prehľad o tom, aký dizajn a funkcie mobilov sú aktuálne. Aké špecifiká sprevádzajú smartfón Xiaomi Redmi Note 9?

Aký dizajn má smartfón Xiaomi Redmi Note 9?

Xiaomi Redmi Note 9 je smartfón od spoločnosti Xiaomi. Na medzinárodných trhoch patrí medzi cenovo najdostupnejší smartfón s ideálnou veľkosťou. Má v sebe niekoľko prekvapivých funkcií, ktoré by ste od smartfónu s nižšou cenovou hladinou možno nečakali, vrátane štvorice zadných fotoaparátov.

Dizajn je dostupný v šedomodrej farbe a v určitých uhloch kedy zachytáva svetlo, pekne vyniká. Spomenuté štyri fotoaparáty na zadnej strane majú tvar obdĺžnika. Na prednej strane je chránený hladkou vrstvou ochranného skla, takže na ňom neostávajú mastné odtlačky prstov.

Prednú kameru nájdete v ľavom hornom rohu displeja a ak na používateľa pôsobí rušivo, môže ju skryť aktivovaním čiernej lišty v nastaveniach displeja. Zaujímavosťou je, že hoci veľkosť mobilu je o niečo väčšia ako u  predchádzajúcej verzií, Xiaomi Redmi Note 9 váži o gram menej, konkrétne 199 gramov.

Základné špecifiká a ich benefity

Osoby s nadšením pre online aplikácie, ocenia vysokú úroveň herných schopností smartfónu. Xiaomi Redmi Note 9 sa vysporiada aj s hrami náročnými na „utiahnutie“ a kvalitné rozlíšenie vytvorí pestrý zážitok z času stráveného pri hre. Detail dolaďuje aj veľký displej. Pri takomto stálom využívaní mobilu si treba dávať pozor na výdrž batérie – pri intenzívnom hraní vydrží približne 16 hodín.

Nabíjací port má verziu USB-C. Takýto port má v dnešnej dobe drvivá väčšina ľudí, takže pravdepodobne nebudete mať problém s požičaním nabíjačky, ak si ju zabudnete doma. Bezdrôtové nabíjanie ešte neposkytuje, ale podporuje v podstate nevyhnutnú funkciu bezkontaktných platieb. Úroveň výkonu sa zhoduje so svojim predchodcom, keďže smartfón je podporovaný osemjadrovým procesorom. V konečnom dôsledku sú podľa recenzií užívatelia so smartfónom spokojní, pretože kvalita mierne prevyšuje cenu.