Kam na bicykel? Sem a tam na bicykel

Kam na bicykel? Sem a tam na bicykel

Slovensko je skutočne nádhernou krajinou a pokiaľ máte radi bicyklovanie, určite oceníte naše nasledujúce tipy. Snažili sme sa vybrať to, čo sme si sami odskúšali, a to čo nás zaujalo. Okrem dobrých podmienok na bicyklovanie, sme hľadali niečo viac a myslíme, že Horná Nitra a oblasť Vodného diela Gabčíkovo, tým "viac" disponuje.

Výlet na bicykli je síce voľno časovou aktivitou, ktorá si môže vyžadovať pomerne vysokú dávku energie, na druhú stranu väčšina ľudí k nej pristupuje skôr ako ku forme relaxu. Zároveň sa jedná o skvelý spôsob, ako stráviť popoludnie s celou rodinou. Veríme, že väčšina dospelých už bicyklom disponuje a zase treba povedať, že detské bicykle nie sú takou nákladnou záležitosťou, aby sa nedali zaobstarať. Bicykle máte, ešte si do vaku pribaľte nejaké to občerstvenie - hlavne vodu, aby ste ostali hydratovaní; možno foťák či kameru, aby ste zachytili scenérie, ktoré sa vám pokúsime spromovať a pomaly môžete vyraziť.

Horná Nitra

Práve územie Hornej Nitry ponúka 5-hviezdičkový chod, pre skutočných gurmánov v oblasti cyklistiky. Na svoje si prídu aj rekreační cyklisti. Z pomyselného menu si môžete vybrať buď cestnú cyklistku alebo horskú cyklistiku (enduro Pálfyho trail v okolí Bojníc, traily v okolí dediny Lehota pod Vtáčnikom a ďalšie). Vaše jazdenie bude doplnené o hollywoodsku scenériu, keďže z množstva cyklotrás budete mať pohľad na úchvatný - ako z filmu vystrihnutý Bojnický zámok. V okolí sa nachádza taktiež množstvo skvelých reštaurácií, Bojnická ZOO, Múzeum Praveku a ďalšie zábavné atrakcie.

Vodné dielo Gabčíkovo 

Jednotlivé hrádze vodného diela poskytujú nádherný priestor na pohodové bicyklovanie. Po chvíli dostanete pocit, že si jazdíte po slnečnom LA, len namiesto mora, máte vedľa seba rieku a krásnu prírodu. Okrem toho máte možnosť návštevy areálu vodných športov alebo galérii moderného umenia Danubiana. Opäť zaujímavá alternatíva na celodenný program!

Predpokladáme, že si zvolíte to odporúčanie, ktoré je v dostupnej vzdialenosti od vášho miesta pobytu. Ak sú tieto návrhy príliš "od ruky,"  aspoň máte pár tipov na to, kde by to v budúcnosti stálo za to!